20. dubna 2011 12:27 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Brutální atak Kunitze loktem na hlavu soupeře

Kunitzův nájezd do Gagneho. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kunitzův nájezd do Gagneho. | foto: www.youtube.com

NEW YORK/PRAHA Někteří hráči jsou nepoučitelní. Jak si jinak vysvětlit hloupý a hlavně úmyslný úder loktem Chrise Kunitze z Pittsburghu na hlavu kanonýra Tampy Bay Simona Gagneho? Jen několik týdnů po dlouhých jednáních generálních manažerů kvůli rostoucím zraněním právě po útocích na hlavu. A jen měsíc poté, co spoluhráč Kunitze Matt Cooke dostal za podobný zákrok stopku na deset zápasů + 1. kolo play off...

"Jel jsem středem a připravoval se na zákrok, jak to obvykle dělám a puk mířil k něm," popisoval situaci po zápase Chris Kunitz zámořským reportérům. Duel se hrál v noci z pondělí na úterý a Pittsburgh se díky výhře 3:2 dostal v sérii nad Tampou do vedení 2:1 na zápasy.

Jenže více než výsledek zaujaly dva zákroky v průběhu duelu. Domácí Steven Downie tvrdě dohrál u zadního mantinelu beka "Pens" Bena Lovejoye a dostal v úterý večer stop na jedno utkání. Stejný trest stihl i Kunitze, i když při shlédnutí záznamu s jeho atakem na Simona Gagneho, vyvstává otázka, zda je jednozápasový trest dostatečný.

ATAK KUNITZE NA GAGNEHO

V polovině první třetiny si najel za stavu 2:0 pro Pittsburgh do prostoru mezi kruhy s pukem právě Gagne, jenže než stačil vystřelil "sestřelil" jen Kunitz. Úderem loktem přímo na hlavu. "Měl jsem ruce zbytečně vysoko a Gagne se nějak ztočil směrem ke mně. Chtěl jsem ho trefit do ramene, ale omylem jsem mířil na hlavu," vysvětloval jedenatřicetiletý hráč celou situaci.

Opakovaný záběr ale jasně ukazuje, že Kunitz si již dopředu chystal jako "zbraň" svůj loket. Jen zázrakem vyvázl Gagne ze zákroku bez následků. Jenže jiní hráči takové štěstí neměli. "Jsem rád, že je v pořádku," dodal nakonec Kunitz, kterého se zastal i jeho kouč Dan Bylsma. "Je to férový hráč i člověk," řekl trenér Pittsburghu.

FAUL COOKEA NA MCDONAGHA

Je ale s podivem, že během měsíce předvedou dva podobné nešetrné a zjevně i úmyslné zákroky dva hráči týmu, který se právě kvůli ataku na hlavu a následnému léčení otřesu mozku musí již čtyři měsíce obejít bez kapitána a největší hvězdy týmu i ligy Sidney Crosbyho...

Anketa

Je jednozápasový trest pro Chrise Kunitze za útok na hlavu Simona Gagneho dostatečný?

Ano, nebyl v tom úmysl, hráči se nic nestalo 4
Ano, ale pokud by to někdy zopakoval, měl by následovat tvrdší trest 9
Ne, byl to útok na hlavu, měl dostat větší trest 30
Ne, byl to jasný úmysl, neměl by si letos už zahrát 95
Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.