4. ledna 2016 6:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Bude hrát Jágr v NHL v 51 letech? Florida mu chce dát sedmiletou smlouvu

Překoná Jágr veteránský rekord Geordieho Howea? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Překoná Jágr veteránský rekord Geordieho Howea? | foto: Reuters

SUNRISE Hrát v NHL v 51 letech? To se dosud povedlo jen Geordiemu Howeovi. Jeho rekord však může vyrovnat Jaromír Jágr. Český hokejista, jenž v únoru oslaví 44. narozeniny, totiž dostal od Floridy nabídku, aby podepsal novou sedmiletou smlouvu! Prohlásil to výkonný ředitel klubu Peter Luukko.

Jágr už dříve vtipkoval, že chce hrát hokej až do padesáti. „Chci mít co nejkratší období mezi koncem kariéry a smrtí,“ prohlásil nedávno Jágr.

Nyní se však jeho žert může změnit na pravdivý výrok. Florida, která pod jeho taktovkou vyhrála osm zápasů v řadě, chce svého lídra ocenit nevídanou smlouvou.

„Po příchodu Jágra se všechno změnilo. Na zápasy chodí mnohem více diváků, teď zažíváme pěkně vzrušující období, lidé jsou hokejem pobláznění,“ rozplývá se Luukko.

A na otázku, zda klub pracuje na prodloužení jeho smlouvy, která vyprší v létě, všechny novináře šokoval. „My tady Jágra nechceme mít jen příští rok, ale dalších sedm let!“

Jágr tak může podepsat svou druhou sedmiletou smlouvu v kariéře. Když v roce 2001 přestupoval z Pittsburghu do Washingtonu, Capitals mu tehdy dali rekordní smlouvu na 77 milionů dolarů.

Jágr posunul vlastní rekord NHL v počtu vítězných gólů na číslo 131
Jaromír Jágr přišel při utkání s Ottawou o čtyři zuby.

Tu však Jágr po nesouhlasu s defenzivní hrou Washingtonu nedodržel a v roce 2004 přestoupil do New Yorku Rangers, který jej ze smlouvy vykoupil.

Od svého návratu do NHL v roce 2011 pak podepisoval pouze roční smlouvy. „Nechci totiž být na obtíž a sedět na lavičce, to je jediný důvod,“ uvedl Jágr.

Změní nyní názor, aby měl šanci překonat veteránský rekord NHL?

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.