Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bude prvním Izraelcem v NHL. Když ale nepůjde na vojnu, vrátit domů se bude moct až za 30 let

Sport

  6:00
PRAHA - Má velmi dobře nakročeno k tomu, aby se stal prvním Izraelcem ve slavné NHL. Za dva roky by se 16letý David Levin měl zúčastnit draftu, teď však musí řešit velké dilema. V 18 letech totiž musí každý Izraelec nastoupit povinnou vojenskou službu. A pokud dá přednost hokeji, do své vlasti se podle tamních zákonů bude moci vrátit až ve 45 letech.

David Levin má před sebou Sophiinu volbu. foto: OHL

Neuměl jsem vůbec anglicky a americké jídlo mi nesedělo, přiznal český gólman

Když ho jeho otec jako perspektivního hokejistu poslal ve 12 letech do Toronta za svou sestrou, nečekal, že David půjde výkonnostně tak rychle nahoru.

V minulé sezoně se propracoval do juniorské soutěže OHL a kvůli tomu, že nasbíral slušných 30 bodů, se teď o něm mluví jako o hokejistovi, který by měl být vybrán v roce 2018 v prvním kole draftu.

„Když mi táta koupil letenku, myslel jsem, že ho máma zabije. Neuměl jsem ani slovo anglicky, doma jsme mluvili rusky a hebrejsky. Teď je to jako sen,“ říká mladý útočník.

Rodák z Tel Avivu teď ale musí vyřešit jedno velké dilema. V červnu 2018, tedy v době konání draftu, by měl v Izraeli nastoupit tříletou povinnou vojenskou službu. A pokud tak neučiní, domů by se dostal až za 30 let.

„Když nepůjdu do armády a zůstanu v zámoří, nebudu moct navštívit Izrael až do svých 45 let. Něco takového by pro mě bylo velmi těžké, vždyť tam žije moje rodina,“ obává se Levin toho, že bude muset udělat Sophiinu volbu.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

eMimino si objednalo jídlo od Family Marketu. Co jste si všechno uvařili?
eMimino si objednalo jídlo od Family Marketu. Co jste si všechno uvařili?

10 testerek z eMimina otestovalo v průběhu května služby českého specialisty na kvalitní mrazené produkty Family Market. Byly spokojené s...

Mohlo by vás zajímat