Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Byla to totální dominance. Vypadalo to, že hrajeme v deseti, liboval si Francouz

Sport

  20:30
Paříž (Od zvláštního zpravodaje) - Za celý zápas měl šest zákroků, takže je jasné, jaký mač asi Pavel Francouz v české brance prožíval. „V životě jsem takové utkání nezažil,“ říkal brankář na mistrovství světa po vítězství 6:1 nad Běloruskem.

Pavel Francouz nazval český výkon totální dominancí. foto: ČTK/AP

Otakar Janecký: S Běloruskem jsme hráli perfektně. Jako včera Kanada proti nám

Byl to z tohoto důvodu těžký duel?
Byl to zápas, který jako gólman nemám rád. Nedostanete se moc do hry. Ovšem je to věc, kterou já nedokážu ovlivnit. Nezbývá než to přijmout, soustředit se na každý moment, aby člověk neudělal chybu a zbytečně neinkasoval.

Radost Radima Šimka.
Jakub Voráček (uprostřed) přijímá gratulaci ke gólu.

V první třetině Bělorusové jen jedinkrát vystřelili na branku...
V životě jsem nezažil zápas, že bych měl dohromady šest zákroků. Zvlášť na mistrovství světa se to moc nestává. Řekli jsme si, že budeme vycházet ze zabezpečené obrany. Že se budeme snažit dostat co nejméně gólů, což jsme splnili. Kluci to odehráli perfektně. A navrch jsme dali šest gólů, což je taková třešnička.

Překvapili vás Bělorusové, jak špatně ofenzivu zvládali?
Asi to bylo tou naší hrou. Kluci hráli aktivně, přistupovali k nim, nepouštěli je do našeho pásma. V oslabení výborně blokovali střely, což je hlavní důvod, proč jich celkem bylo tak málo.

MS v hokeji - Jakub Voráček.

Soupeř se hodně rozčiloval, když dal gól na 2:2. Sudí ale přerušili hru při signalizované výhodě a zdálo se, že pískli dřív, než měli...
Určitě pískli dřív. Ale hned jsem věděl, že gól nemůže platit. Že byla přerušená hra dřív, a tak jsem jen vyndal puk z branky a snažil se soustředit na nadcházející oslabení.

Jaká tedy byla hra Česka z pohledu brankáře?
Nazval bych to totální dominance. Dneska to vypadalo, že hrajeme v deseti na ledě. Zvlášť s přibývajícím časem Bělorusům docházela síla i motivace. Věděli, že s tím výsledkem nic neudělají. Chvílemi to vypadalo, že tam hraje jen jeden tým. Z brány se na to koukalo moc dobře.

Autor:

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...