31. prosince 2008 14:56 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Čajánek vystřílel Dynamu Spenglerův pohár

Smutný tým Kanady.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Smutný tým Kanady. | foto: ČTK

DAVOS Český hokejový útočník Petr Čajánek z Dynama Moskva se blýskl hattrickem v dnešním finále Spenglerova poháru a zajistil svému týmu celkový triumf. Ruský celek, který trénuje Vladimír Vůjtek, porazil v rozuzlení tradičního turnaje v Davosu 5:3 Kanadu.

Čajánek se trefil v každé třetině vždy po přihrávce Švéda Mattiase Weinhandla a jeho třetí gól na začátku třetího dějství byl také vítězný.

Především díky své střelecké potenci byl český reprezentant vyhlášen nejlepším hráčem Dynama ve finále.

Moskevský tým oplatil Kanadě úterní porážku ze závěrečného utkání základní části a překazil Javorovým listům obhajobu. Výběr kanadských hráčů působících v Evropě získal naději na zvrat v zápase v poslední minutě druhé části, kdy dvěma góly během 18 sekund snížil z 0:3 na 2:3. Po pauze však Čajánek dokončil hattrick a po další korekci Kanady na 3:4 završil skóre Pestuško.

Spolu s koučem Vůjtkem a hrdinou finále Čajánkem získal Spenglerův pohár i obránce Karel Rachůnek.

Turnaje se premiérově zúčastnili čeští vicemistři Energie Karlovy Vary a obsadili čtvrté místo.

Výsledek - finále: Kanada - Dynamo Moskva 3:5 (0:1, 2:2, 1:2) Branky a nahrávky: 40. Dupont (Robitaille), 40. Domenichelli (Robitaille), 50. Robitaille (Domenichelli) - 10. Čajánek (Weinhandl), 29. Čajánek (Weinhandl, Landry), Něprjajev (Afanasenkov, Vyšedkevič), 41. Čajánek (Weinhandl), 58. Pestuško. okr ura