16. června 2011 15:40 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Cena za lístek na finále NHL? Až 150 tisíc

Boston - Vancouver (David Krejčí slaví branku). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boston - Vancouver (David Krejčí slaví branku). | foto: ČTK

VANCOUVER Až na závratných 8600 dolarů (téměř 150 tisíc korun) se vyšplhala částka, kterou byli zájemci ochotní zaplatit za lístek na rozhodující zápas o Stanleyův pohár mezi hokejisty Vancouveru a Bostonu. Zámořská média píší o této sumě jako o rekordní v souvislosti se sportovním utkáním.

V průměru se platilo pět tisíc dolarů za lístek, což je více než na zápas o hokejové zlato na olympiádě ve Vancouveru 2010, kdy byl průměr o tisícovku nižší, ale také více než za vstupenku na poslední Super Bowl - celou zemí ostře sledované finále ligy amerického fotbalu NFL.

O finále Stanely Cupu čtěte více

"Udivuje mě to, protože něco takového jsem ještě neviděl. Nejlevnější lístky jsme prodávali za 1900 dolarů, což však bylo do sektorů Rogers Areny, které jsou dále od hrací plochy. Naopak ty nejdražší stály okolo 8600 dolarů," přiblížil Ben Kessler, zástupce serveru seatgeek.com, který se v zámoří věnuje shánění a následné distribuci vstupenek na různá sportovní klání a koncerty.

"Z toho, co jsem viděl za poslední roky, jde bezpochyby o rekord ve finále Stanley Cupu. Lístky nesháněli jen rezidenti z Vancouveru, ale lidé z celé Kanady," dodal Kessler.

ČTK

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.