Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Češi odcestovali do Kolína a v plném počtu absolvovali trénink

Sport

  19:38
KOLÍN NAD RÝNEM - Čeští hokejisté dnes absolvovali na mistrovství světa v Německu přesun z Mannheimu do Kolína nad Rýnem, kde je ve čtvrtek čeká vstup do play off. Po úterní vítězné bitvě s Kanadou, která je posunula do dalších bojů, přespali poslední noc v hotelu Holiday Inn v Heidelbergu, okolo desáté hodiny dopoledne si zabalili výzbroj v kabině v SAP Areně a vyrazili na tříhodinovou cestu do Kolína nad Rýnem.

Stěhování reprezentace foto: www.getphoto.cz / Robin Drahoňovský

V druhém hracím městě turnaje se ubytovali v centru v hotelu Pullman a od 17:15 absolvovali hráči dobrovolný trénink v Lanxess Areně. Oproti původním předpokladům se nakonec na ledě objevil kompletní tým.

Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky mají v nohách náročné zápasy z minulých dvou dnů s Lotyšskem a Kanadou, které odehráli během dvaceti hodin a nutně v nich museli uspět, jinak by pro ně turnaj skončil už v osmifinálové fázi. Po dvou výhrách se mohou těšit na Finsko, se kterým se utkají od 16:15. Vedení ruské výpravy se sice snažilo změnit pořadí zápasů, direktoriát turnaje a televizní společnosti však jejich přání nevyslyšely.

Tradiční práce čekala při přesunu maséry Petra Bílka a Pavla Vlašice, kteří od půl sedmé ráno balili věci v kabině a naložili dvě plné dodávky věcí. "Kanaďanům tady běhali mravenečkové, skládali tašky, kmitali. Dostali náklaďák se sklápěcí plošinou. U nás jsme mravenečkové jen my," vtipkoval Bílek.

Jeho kolega Vlašic zase popisoval svůj "úspěšný" zákrok z první třetiny úterního vítězného klání s Kanadou, kdy jej trefil do lokte na pravé ruce puk vystřelený na českou střídačku jedním z Kanaďanů. "Koupil jsme to do ruky a pak se to odrazilo ještě Gregovi (Petru Gřegořkovi) do obličeje," ukazoval Vlašic ránu sešitou třemi stehy.

V Lanxess Areně hokejisté vyfasovali šatnu po Bělorusku, pro které šampionát již skončil. Oproti Mannheimu se museli uskromnit, neboť prostory jsou menší. Hlavní kabiny v Kolíně nad Rýnem mají totiž zabrané Rusko a domácí Německo, a to i přesto, že zástupci pořadatelské země se přesunuli pro čtvrtfinále do Mannheimu.

Autor:

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!
Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!

Po celý týden soutěžte o kosmetiku oblíbenou dětmi i maminkami. Vyhrajte tu nejjemnější péči, která je vhodná pro potřeby citlivé dětské pokožky a...

Mohlo by vás zajímat