19. května 2010 19:38 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Češi odcestovali do Kolína a v plném počtu absolvovali trénink

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Stěhování reprezentace | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stěhování reprezentace | foto: www.getphoto.cz / Robin Drahoňovský

KOLÍN NAD RÝNEM Čeští hokejisté dnes absolvovali na mistrovství světa v Německu přesun z Mannheimu do Kolína nad Rýnem, kde je ve čtvrtek čeká vstup do play off. Po úterní vítězné bitvě s Kanadou, která je posunula do dalších bojů, přespali poslední noc v hotelu Holiday Inn v Heidelbergu, okolo desáté hodiny dopoledne si zabalili výzbroj v kabině v SAP Areně a vyrazili na tříhodinovou cestu do Kolína nad Rýnem.

V druhém hracím městě turnaje se ubytovali v centru v hotelu Pullman a od 17:15 absolvovali hráči dobrovolný trénink v Lanxess Areně. Oproti původním předpokladům se nakonec na ledě objevil kompletní tým.

Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky mají v nohách náročné zápasy z minulých dvou dnů s Lotyšskem a Kanadou, které odehráli během dvaceti hodin a nutně v nich museli uspět, jinak by pro ně turnaj skončil už v osmifinálové fázi. Po dvou výhrách se mohou těšit na Finsko, se kterým se utkají od 16:15. Vedení ruské výpravy se sice snažilo změnit pořadí zápasů, direktoriát turnaje a televizní společnosti však jejich přání nevyslyšely.

Tradiční práce čekala při přesunu maséry Petra Bílka a Pavla Vlašice, kteří od půl sedmé ráno balili věci v kabině a naložili dvě plné dodávky věcí. "Kanaďanům tady běhali mravenečkové, skládali tašky, kmitali. Dostali náklaďák se sklápěcí plošinou. U nás jsme mravenečkové jen my," vtipkoval Bílek.

Jeho kolega Vlašic zase popisoval svůj "úspěšný" zákrok z první třetiny úterního vítězného klání s Kanadou, kdy jej trefil do lokte na pravé ruce puk vystřelený na českou střídačku jedním z Kanaďanů. "Koupil jsme to do ruky a pak se to odrazilo ještě Gregovi (Petru Gřegořkovi) do obličeje," ukazoval Vlašic ránu sešitou třemi stehy.

V Lanxess Areně hokejisté vyfasovali šatnu po Bělorusku, pro které šampionát již skončil. Oproti Mannheimu se museli uskromnit, neboť prostory jsou menší. Hlavní kabiny v Kolíně nad Rýnem mají totiž zabrané Rusko a domácí Německo, a to i přesto, že zástupci pořadatelské země se přesunuli pro čtvrtfinále do Mannheimu.

ČTK
  • 0Diskuse