14. května 2008 21:39 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Češi zápas pravdy prohráli

Češi smolně prohráli. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Češi smolně prohráli. | foto: ČTK

QUÉBECK Hokejisté České republiky zůstávají podruhé v řadě před branami semifinále. V dnešním vyrovnaném utkání podlehli Švédsku až v prodloužení a o medaile si tak nezahrají.

Oba celky zahájily utkání velmi opatrně a na úvodní branku se čekalo až do druhé třetiny. Vedení se ujal soupeř, ale naši hráči dokázali rychle odpovědět. Ve třetí části se dokonce Češi ujali vedení, poté co Vrbata proměnil trestné střílení. Skandinávský tým však také dokázal vyrovnat. Za stavu 2:2 se tak hrálo prodloužení. V něm naši nejprve přežili klinickou smrt v podobě přesilovky 4 na 3, ale vzápětí po nešťastném odrazu kapitulovali. Stejně jako loni se tak o hokejové vavříny neutkají.

Švédové narazí v pátek v semifinále na vítěze zápasu mezi Kanadou a Norskem.


Výsledek:

Česká republika - Švédsko 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Rolinek (Kotalík, Plekanec), 53. Vrbata z trestného střílení - 28. Hörnqvist (Stralman, Bäckström), 57. Nilson (Johansson, R. Wallin), 64. Weinhandl (Stralman, Nilson). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Rönn - Fonselius (oba Fin.), de Haan (Kan.). Vyloučení: 5:4, navíc Kohn (ČR) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 8000.

Lidovky.cz

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz