31. prosince 2008 9:11 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Česká dvacítka deklasovala Němce

Hokej - ilustrační foto.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokej - ilustrační foto. |

Trenér Marek Sýkora mohl být po první výhře svých svěřenců na turnaji poprvé alespoň trochu spokojený. "Nějaké drobnosti by se našly, ale ano, jsem spokojený. Vůbec to totiž nebylo jednoduché," řekl Sýkora novinářům po zápase, ve kterém Česko jasně dominovalo a zůstalo ve hře o postup do bojů o medaile.

Zkušený kouč si moc dobře uvědomoval, že řada hráčů si pamatuje nezdar na světovém šampionátu osmnáctiletých, kdy český tým s Německem prohrál a sestoupil z elitní skupiny. "Byla tady historická paralela, všichni věděli, co se tehdy stalo. Myslím si ale, že jsme do utkání vstoupili dobře. Byli jsme nabuzení, aktivní," pochvaloval si Sýkora podle internetového serveru hokej.cz.

Důležité byly dvě vstřelené branky v první třetině, napětí z hráčů však podle Sýkory spadlo až po po čtvrté brance Tomáše Knotka. "Až pak jsme se uklidnili a spadla z nás nervozita. Zápas kladl nápor na psychiku a jsme rádi, že se nám to podařilo zvládnout," oddechl si kouč.

Jednou z příčin úspěchu byla hra v početní výhodě. A také málo českých faulů, na trestné lavici byli Sýkorovi svěřenci jen třikrát. Němci celkem devětkrát. "Chtěl bych ocenit, že hrajeme čistě. V průběhu mistrovství světa nejsme vylučovaní, což musím ihned raději zaklepat na dřevo," usmál se Sýkora.

Před prvním klíčovým duelem na turnaji se Sýkora s asistenty rozhodl i lehce pozměnit přípravu. I vzhledem k dřívějšímu začátku utkání zrušili ranní rozbruslení a tým se chystal na bitvu v hotelu Chateau Laurient.

"V devět hodin ráno jsme šli na procházku. Bylo to v mrazu, foukal silný vítr. Někteří hráči si vzali letní boty, což mě překvapilo, protože se jednalo o ty, kteří působí v Kanadě," žertoval kouč. Poté následovala porada s jednotlivými pětkami. "Šlo o konkrétní debaty, osvědčilo se nám to. Před zápasem s Kazachstánem učiníme totéž," dodal Sýkora na stránkách oficiálního webu českého hokeje.

ČTK

POZOR: Závislost dětí na internetu: Hrozí psychické a zdravotní poruchy
POZOR: Závislost dětí na internetu: Hrozí psychické a zdravotní poruchy

Odborníci se shodují na tom, že časté vysedávání dětí u internetu a používání mobilních telefonů může vést k závislosti. Nadužívání digitálních technologií má negativní dopad na jejich zdraví i psychiku. Jaké jsou varovné příznaky a jak situaci řešit?

Najdete na Lidovky.cz