Jaromír Pytlík (uprostřed) s Adamem Raškou před německým gólmanem Hanem. | foto: ČTK

České juniory čeká strastiplná zámořská cesta. Nikde ale není psáno, že Kanadu a USA neporazíme, věří si Pytlík

•   9:45
OSTRAVA - Úkol před pondělním duelem s USA a úterním s Kanadou (oba od 19:00) zní jasně. Uhrát víc bodů než Němci, které ve stejné dny čekají na MS juniorů duely s Kanadou a Ruskem. Útočník české reprezentace Jaromír Pytlík však věří, že jeho tým náročnou zámořskou cestu zvládne a na domácím šampionátu postoupí do čtvrtfinále.

Rusové na výhru nad Kanadou nenavázali, na juniorském MS podlehli Američanům

Po sobotní překvapivé porážce 3:4 od Němců se dostali Češi do nezáviděníhodné role. Aspoň proti jednomu ze zámořských favoritů na titul musí uspět tak, jak to zvládli v úvodním duelu s Ruskem (4:3).

Útočník Jaromír Pavlík má hned dvojnásobnou motivaci. Jako jediný z týmu má totiž vítkovickou minulost, takže věří, že ostravské publikum Čechům k postupu pomůže.

Jak moc vám prohra s Němci zkomplikovala postupové plány?
Nevím. Není nikde přece není psáno, že bychom nemohli porazit Kanadu nebo USA.

S čím proti zámořským soupeřům vyrukujete?
Sedneme si a řekneme, co budeme hrát. Nemyslím si, že je to ztracené, můžeme porazit kohokoliv na tomto mistrovství. Je to krátký turnaj a každý zápas jede od začátku.

V čem je síla Američanů, kteří vedle Rusů porazili na turnaji i Němce?
Mají individuality. Ale když budeme hrát jako tým, podobně jako proti Rusku, tak bychom měli vyhrát.

Co byste měli změnit oproti zápas s Němci?
Podle mě začátek, kdy jsme udělali fauly a oni to potrestali v přesilovkách. Ty mají dobré a my jsme měli naopak hodně vyloučených, takže to bylo blbé.

Prohrávali jste už 1:4, ve třetí třetině už to ale bylo 3:4. Věřil jste, že byste ještě mohli vyrovnat?
Těch posledních deset minut jsme hráli fakt skvěle. Ale výsledek neuděláme jen tím, že budeme hrát dobře posledních deset minut. Musíme tak začít od začátku a odbojovat celý zápas.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let, skupina B: ČR - Německo, 28. prosince...
Mistrovství světa hokejistů do 20 let, skupina B: Česká republika - Německo,...

Přitom jste šancí na vyrovnání měli spoustu...
Proti Rusku nám tam podle mě padlo všechno, tentokrát jsme měli trochu smůlu, ale snad to bude lepší.

Věříte v pomoc „vaší“ vítkovické haly?
Vzpomínám na ní dobře. Hrál jsem tady dva roky, takže když jsem sem přišel, všechny vzpomínky se mi vybavily. Bylo to tu super. Odehrál jsem tu svůj první zápas v extralize. Je super tady zase hrát. A fanoušci jsou skvělí, chci jim poděkovat za podporu. To je něco neuvěřitelného.

Překvapila vás jejich podpora na šampionátu?
Jo, moc. Třeba ten první zápas. Z toho jsme byl úplně vedle, protože lidi jsou skvělí. V Česku se umí fandit. Hnali nás dopředu, i na konci všichni chtěli gól, bohužel se to nepovedlo. Příští zápas začínáme odznova a uděláme všechno pro to, abychom jim zase udělali radost.

Autor: Jaroslav Šindelář