Pondělí 10. srpna 2020svátek má Vavřinec 17 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN

Branky: 18. Židlický, 42. Havlát, 45. Eliáš - 23. Nagy, 58. Surový

Česko - Slovensko

43. minuta
Mezi fanoušky propuká souboj hlasivek. O něco více jsou slyšet fanoušky z Česka, které povzbudil vedoucí gól.
Souboji Rolinka s Nagyem sleduje Marek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny
42. minuta
vlajka ČR | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Martin Havlát z velkého úhlu z velkého úhlu nahodil kotouč na branku soupeře a a k překvapení všech skončil za zády gólmana Haláka. Češi vedou 2:1.
42. minuta
gól, puk | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Gól! Česko vede 2:1.
41. minuta
Po Jágrově přihrávce do středu útočného pásma Červenka minul.
41. minuta
dulezite bila - ikonka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Za stavu 1:1 začala třetí třetina zápasu.
40. minuta
Druhá třetina je u konce. Stav utkání je nerozhodný 1:1.
39. minuta
Plekanec se krásnou individuální akcí prokličkoval až před Haláka, jenže blafákem neuspěl. Poté dorážel velmi nebezpečně Jágr, ale kotouč do sítě nepropasíroval. Po zásahu jeho brusle se puk doklouzal jen na tyč.
36. minuta
vlajka Slovensko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Slováci hrají v plném počtu.
35. minuta
Plekanec dorážel Jágrovu střelu, ale celou situaci si Halák pohlídal.
34. minuta
Havlát se probíjel do střelecké pozice a byl faulován. Na trestnou lavici půjde Radivojevič.
33. minuta
Češi teď uzavřeli Slováky v jejich obranném pásmu a několikrát velmi nebezpečně vypálili.
32. minuta
Jágr se ihned po buly tlačil do šance, ale z úhlu neuspěl.
31. minuta
Nagy a Šatan postupovali ve dvou na jednoho obránce, ale druhý jmenovaný nedokázal skákavou přihrávku zpracovat a z šance nakonec nic nebylo.
29. minuta
Eliáš z otočky vystřelil jen do slovenského brankáře. Hokejisté z Česka jsou v těchto chvílích aktivnější.
28. minuta
Jágr přeskrásně přihrál těsně před brankoviště Červenkovi, ale ten v tutové šanci nezamířil přesně. Halák dokázal kotouč vyrazit mimo.
28. minuta
Zedník nepřesně rozehrál a Jágr se už hnal do úniku, jenže rozhodčí jeho snažení přerušil hvizdem. Signalizoval jím nedovolené postavení v útočném pásmu.
26. minuta
Havlát vyslal povedenou střelu švihem, ale brankář Halák se překvapit nenechal.
24. minuta
Slováci zvýšili obrátky a dopracovali se k vyrovnání. Ladislav Nagy nahodil kotouč od modré čáry na brankáře Pavelce, kterému clonilo několik hráčů, a puk proklouzl až do sítě.
24. minuta
Slovensko vyrovnává na 1:1!
23. minuta
Po Červenkově přihrávce zpoza branky nebezpečně pálil Jágr, ale z mírného úhlu trefil pouze Haláka.
ČESKO 3:2 SLOVENSKO (1:0, 0:1, 2:1)

Česká republika: Pavelec - K. Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula, Krajíček, Čáslava - Jágr, Plekanec, Červenka - Havlát, Eliáš, M. Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Frolík, Novotný, Hubáček - Průcha, Koukal.

Slovensko: Halák - Baranka, Jurčina, Podhradský, Štrbák, Majeský, Višňovský, Graňák, Cibák - Gáborík, Zedník, Demitra - Stümpel, Šatan, Nagy - Bartečko, Handzuš, Hossa Marian - Surový, Hossa Marcel, Radivojevič.