23. minuta
USA
Američané jsou ve své přesilovce nebezpeční. Brankář Pavelec je však velmi pozorný.
22. minuta
USA
Pavlelec první střelecký pokus hrášů USA vychytal! Do konce oslabení 3 na 5 zbývá již jen jedna vteřina.
22. minuta
důležité
Američané si zahrají 12 vteřin přesilovku pět na tři. Rachůnek byl vyloučen za nedovolené bránění.
21. minuta
Plekanec při vlastním oslabení unikl dvěma obráncům a objel soupeřovu branku. Tu však Američané posunuli, a tak český hokejista nemohl zakončovat.
21. minuta
důležité
Začala druhá třetina zápasu Česko - USA.
20. minuta
důležité

První třetina je u konce. V jejím úplném závěru zahrál vysokou holí Čáslava. Do druhé třetiny nastoupí český tým v oslabení.

• Česko - USA (Jaromír Jágr se raduje ze své branky)

Česko - USA (Jaromír Jágr se raduje ze své branky) / Autor: Reuters

19. minuta
Američané při vlastní návštěvě útočného pásma odevzdali kotouč Čechům. Červenka jej dále předal Jágrovi, který přebruslil přes celé kluziště a v postavení dva na jednoho se rozhodl sám zakončovat. A úspěšně: kotouč propadl brankáři Conklinem mezi betonem a vyrážečkou až do sítě.
19. minuta
gól
Gól! Češi vedou 1:0.
18. minuta
Ze Staroměstského náměstí: Hokej sledují na lavičce i tři důchodkyně. Vlajky sice nemají, ale na čtvrtfinále přišly záměrně: "Fandíme a moc si to užíváme. Ta hudba před utkáním byla hlasitá a pořád do toho někdo mluvil, ale hokej je to dobrý. A vyhrajeme o branku," shodují se.
17. minuta
Červenkovu střelu švihem přes jednoho obránce vyrazil Conklin těsně mimo branku.
16. minuta
Hraje se ze strany na stranu a parádní hokej baví snad všechny fanoušky na stadionu.
15. minuta
Rolinek objel branku a pokusil se překvapit brankáře USA. Conklin
13. minuta
Jágr si svým typickým způsobem najel od mantinelu ke středu kluziště a vypálil. Jeho střela ale byla sražena mimo branku.
13. minuta
Češi se ubránili velmi nebezpečné přesilovce USa. Krajíček je na ledě.
12. minuta
důležité

Neuvěřitelné. Pavelec lapil téměř jistý gól: svou lapačkou vyrazil Smithovu střelu z prostoru jen těsně před brankovištěm!

• Česko - USA (Pavelec v akci).

Česko - USA (Pavelec v akci). / Autor: ČTK

11. minuta
USA
Fowler vypálil od modré čáry střelou švihem, ale gólman Pavelec byl pozorný.
11. minuta
USA
Přesilovku si zahrají i Američané. Za nedovolené bránění půjde na trestnou lavici Krajíček.
10. minuta
Atmosféra na Staroměstském náměstí je fantastická: fandí i prodavač ve stánku s klobásami. Na tričku má připevněnou vlajku. "Klobás pro fanoušky máme dost," říká. Zájem je ale spíš o pivo. Staromák se stále zaplňuje.
9. minuta
USA
Američané již hrají v plném počtu.
9. minuta
Červenkovu žabičku minul těsně před brankovištěm Jágr.

Nepřehlédněte

ČESKO 4:0 USA (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 19. Jágr (Červenka), 25. Jágr (Rachůnek, Plekanec), 51. Plekanec (Frolík, Židlický), 57. Jágr (Plekanec)

Česká republika: Pavelec - Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula, Krajíček, Čáslava, Němec - Jágr, Plekanec, Červenka - Frolík, Eliáš, M. Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Průcha, Novotný, Hubáček - Vampola.

USA: Conklin - Johnson, Komisarek, Stuart, Fowler, McDonagh, Shattenkirk, Wilson - van Riemsdyk, Palmieri, Shannon - Stepan, Smith, Wheeler - Kreider, Stastny, Stapleton - Brown, Skille, Porter, Gaustad.