Sobota 4. července 2020svátek má Prokop 12 °C polojasno Předplatné LN

Branky:

Kanada - Rusko

KANADA - RUSKO 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Je konec! Rusové vítězí ve čtvrtfinále nad Kanadou 2:1. V semifinále se ruská sborná utká s Finskem. Pro Kanadu turnaj končí.
60. minuta
dulezite bila - ikonka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Puk v ochranné síti a vhazuje se po levici Barulina. Zbývá patnáct vteřin.
60. minuta
Minutu před koncem Kanada zakládá útok z vlastní třetiny. A při hře bez brankáře.
58. minuta
Kanada se usadila v útočném pásmu, ale ke střele se zámořští hráči nedostali. Ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby
57. minuta
Vlajka Rusko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Phaneuf hrubě chyboval při rozehrávce a puku se zmocnil Ovečkin. Washingtonskému kapitánovi se ale při střele zlomila hůl.
56. minuta
Rusko se už soustředí na obranu. Iniciativa je na straně Kanady.
55. minuta
Před Morozovem kryje kotouč gólman Bernier.
53. minuta
gól, puk | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Rusko otáčí vývoj zápasu! Radulov skvěle přihrál zpoza brány Kovalčukovovi, který bez přípravy střílí druhý gól Ruska.
52. minuta
vlajka Kanada | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Skinner se na místě zbavil obránce a ostře vypálil na branku sborné.
51. minuta
Duchene nečekaně vrátil puk do ruského brankoviště, ale Barulin byl pozorný.
50. minuta
Je vyrovnáno 1:1! Rusové se dlouhé chvíle bránili pod drtivým tlakem, poté se kotouče zmocnil Kajgorodov, efektivně si prohodil dva Kanaďany a střelou nad vyrážečku po samostatném úniku překonal Berniera.
49. minuta
Burnsovo nahození jen o centimetry minulo ruskou klec.
48. minuta
Arťuchin ostře srazil Clutterbucka, který nebyl v držení kotouče, a Rus míří na trestnou lavici. Na led se vrátil Jemelin, ale Rusové musí bránit v dalším oslabení.
Kanada - Rusko (Arťuchin v akci). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny
47. minuta
Pietrangelo trefil pouze spoluhráče Eberleho a kotouč putuje do středního pásma. Kanada zakládá útok.
46. minuta
Jemelin nedovoleně složil na led Skinnera a Kanada si zahraje přesilovku.
45. minuta
Arťuchin po rychlé forhendové kličce vypálil hodně nepřesně.
44. minuta
Kanaďané se usadili v útočném pásmu a Clutterbuck ostře sráží soupeře.
42. minuta
Po střele Nikulina se už Rusové radovali z vyrovnání. Kotouč se od horní tyčky odrazil k ledu a po konzultaci s videorozhodčím se puk na opakovaných záběrech nedostal stoprocentně celým objemem za brankovou čáru.
41. minuta
Rusové v pěti hrají přesilovku.
Branka: 26. Spezza (Pietrangelo) - 50. Kajgorodov, 53. Kovalčuk (Radulov, Kalinin).

KANADA: Bernier - Phaneuf, Burns, L. Schenn, Methot, Pietrangelo, Colaiacovo, Gragnani - Neal, Spezza, Nash - Clutterbuck, Zajac, Ladd - Eberle, Duchene, E. Kane - Stewart, Tavares, Skinner - Vermette.

RUSKO: Barulin - I. Nikulin, Bělov, Aťjušov, Tjutin, Kornějev, Kalinin, Jemelin, Kulikov - Morozov, Zinovjev, Zaripov - Radulov, Těreščenko, Kovalčuk - Afinogenov, Gorovikov, Ovečkin - Kuljomin, Arťuchin, Kajgorodov.