Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

28. minuta
Pavelec vyrazil Berglundovu nebezpečnou střelu.
28. minuta
Zbyněk Michálek se položil do střely a kotouč zachytil. Přestože se z ledu poté dlouho zvedat, v zápase bude pokračovat.
26. minuta
Češi zasypali svého soupeře střelami. Ale ani Eliáš, ani Michálek a ani Průchá neuspěli.
25. minuta
Švédsko
Za hákování byl vyloučen Červenka a Švédové svou přesilovku brzy využili. Berglund při přesilovkové kombinaci vypálil od modré čáry a kotouč ptrošel až do sítě.
25. minuta
gól
Gól! Švédové vyrovnávají na 1:1!
21. minuta
Zbyněk Michálek si dojel pro kotouč a okamžitě ho poslal do středu před bránu, kde figuroval Patrik Eliáš a kotouč dotlačil do sítě. 1:0.
21. minuta
gól
Češi vedou 1:0!
21. minuta
Švédsko
Pääjäarvi ihned dostal přihrávku mezi české obránce, pas ale nezpracoval.
21. minuta
Po přestávce utkání pokračuje.
20. minuta
Ze Staroměstského náměstí. "V Dlouhé je obchod, jdem si koupit lahváče na třetinu," zavelela skupinka lidí v českých dresech na začátku přestávky. Mnoho dalších je následovalo.
20. minuta
důležité
První třetina zápasu je u konce. Stav je zatím nerozhodný 0:0.
19. minuta
Švédsko
Kronwall střílel od modré čáry, ale pohotový Pavelec vyrazil puk do rohu kluziště.
16. minuta
Marek po přihrávce zpoza branky bekhendem zakončoval v dobré střelecké pozicï, ale trefil jen prostor mimo tři tyče.
16. minuta
V těchto fázích utkání se hraje bez šancí.
13. minuta
Zcela osamocený Frolík nedosáhl na přihrávku mířící těsně před brankáře Fastha. Češi jsou v úvodních minutách zápasu jednoznačně aktivnější.
12. minuta
Novotný se vyhnul na modré čáře Berglundovi a poslal střelu švihem směrem na brankáře. Fasth se ale mezi betony nachytat nenechal.
11. minuta
Jaromír Jágr našel v pravém kruhu Romana Červenku, ten ale z ideální pozice branku přestřelil.
9. minuta
Ze Staroměstského náměstí. Jsou zde dvě obrazovky, při českých akcích se občas skanduje, jinak si lidé povídají, co budou dělat o víkendu.
8. minuta
Jágr přihrál Židlickému na modrou čáru, ten tvrdě vypálil, ale střela do branky neprošla.
7. minuta
Rolinek vyslal velmi tvrdou střelu takřka z poloviny hřiště. Brankář Fasth měl s jejím zpracováním potíže a místo přihrávky kotouč raději přikryl.

Nepřehlédněte

ČESKO 2:5 ŠVÉDSKO (0:0, 1:2, 1:3)

Branky: 21. Eliáš (Michálek, Židlický), 55. Eliáš (Voráček) - 25. Berglund (Ekman-Larsson), 36. Backlund, 49. Ericsson (Backlund), 53. Krüger (Tedenby), 60. Berglund

Česká republika: Pavelec - Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula, Krajíček, Čáslava, Němec - Jágr, Plekanec, Červenka - Frolík, Eliáš, M. Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Průcha, Novotný, Hubáček - Vampola.

Švédsko:Fasth - Gunnarsson, Petrasek, Rundblad, Kronwall, Fernholm, Erixon, Ekman Larsson - Thörnberg, Berglund, Pääjärvi – Eriksson L., Persson, Nilsson - Tedenby, Krüger, Silfverberg – Ericsson J., Wallin, Backlund - Sjögren.