FINSKO-RUSKO 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
60. minuta
Je tady konec. Finsko vítězí 3:0 a v neděli si zahraje finále proti Švédsku. Rusko čeká duel s Českem o bronz.
59. minuta
Finové hrají v plném počtu. A zdá se, že už jim nic nezabrání účasti ve finále.
59. minuta
Ovečiknovu střelu v pohodě vyráží brankář Vehanen.
58. minuta
Nikulinova střela několikrát změnila směr, ale nakonec minula finskou branku.
57. minuta
Granlund dostane dvě minuty trestu za nedovolené bránění. Rusko si zahraje v zvěru zápasu přesilovku.
56. minuta
Oba týmy již hrají v plném počtu.
54. minuta
Kovalčukovu střelu z prostoru mezi kruhy obránci vyrazili mimo.
54. minuta
Rusové hráli v šesti. Jejich přesilovka končí, aniž by pořádně ohrozili soupeřova brankáře.
53. minuta
Ovečkinovu bombu brankář Vehanen vyrazil.
52. minuta
Kovalčuk z úhlu minul branku.
51. minuta
Komplikace pro Finsko. Väänänen holí do obličeje zasáhl Afinogenova. Ve tváři ruského hráče se objevila krev, proto bude trest pro Väänänena čtyřminutový.
50. minuta
Hokejisté Finska trestají vyloučení soupeře brankou. Žabičku zpoza branky do střelecké pozice před brankoviště vyslal Granlund a kotouč do sítě usměrnil Immonen.
50. minuta
Gól! Finsko vede 3:0!
49. minuta
Tentokrát do brankáře sekl Kovalčuk a rozhodčí znovu vylučuje. Finsko si zahraje další přesilovku.
48. minuta
Chvíli poté, co se z trestné lavice vrátil Ovečkin udeřili Finové podruhé. Z velkého úhlu překvapil ruského brankáře Lajunen. Kotouč se zastavil jen těsně za brankovou čárou.
48. minuta
Gól! Finsko vede 2:0!
46. minuta
Ovečkin znovu dohrával svou akci seknutím do brankáře a znovu půjde pykat na trestnou lavici.
45. minuta
Pesonen přebral kotouč těsně za modrou čárou a vystřelil švihem, ale nepřesně.
44. minuta
Na ledě je úplně jiný ruský tým než v předchozích odehraných minutách. Těreščenko nebezpečně pálil od modré čáry.