vlajka ČR | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Stadionem Ondreje Nepely zní česká státní hymna.
18:23
Čeští hokejisté postupně přebírají bronzové medaile.
Roman Červenka byl nejlepším hráčem v českém dresu. Hattrickem pomohl v výhře 7:4.
vlajka Rusko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Nejlepším ruským hráčem v utkání o bronz byl vyhlášen Ilja Kovalčuk.
60. minuta
gól, puk | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Je konec! Český tým slaví zisk bronzových medailí! V posledním utkání na MS Češi porazili Rusko 7:4.
59. minuta
Češi vedou 7:4! Plekanec umístil kotouč do prázdné ruské brány.
58. minuta
dulezite bila - ikonka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Brankář Barulin opouští ruskou klec a Sborná hraje v šesti. Vzápětí Jágr trefil tyč!
57. minuta
Afinogenov už přijímal přihrávku a chytal se do samostatného úniku. Do pasu ale na poslední chvíli skočil "rybičku" Rolinek a brejkovou situaci Rusům zhatil.
56. minuta
Oddechový čas čekého týmu. Kouč Hadaczik si vzal třicet vteřin na poradu.
56. minuta
Kuljomin zůstal zcela nehlídaný před českou svatyní, ale ani nadvakrát Pavelce nepřekonal.
55. minuta
V dráze Kulikovovy střely nikdo nestál a český gólman si připisuje pohodlný zákrok.
54. minuta
Rusové se usadili v české třetině. Tlak přerušuje až zákrok Pavelce.
53. minuta
Radulov se přes Rachůnka neprosadil. Vzápětí pálil Aťjušov do Pavelcovy lapačky.
52. minuta
Těreščenkova rychlá rána českou branku minula. Rusové zakládají útok z obranného pásma.
51. minuta
Jágr nahazoval puk na Barulina, český gólman byl připraven a puk vyrazil před sebe.
49. minuta
Milan Michálek hledal Eliáše na hranici ruského brankoviště, českého centra obránci soupeře uhlídali.
48. minuta
Červenka si najel na střed hřiště a svižnou střelou zápěstím orazítkoval horní tyč ruské brány.
47. minuta
Češi zvyšují na 6:4! Přečíslení tři na jednoho po zásahu ruského obránce uklidil za Barulina Jan Marek.
45. minuta
Jágr z bezprostřední blízkosti Barulina ani nadvakrát nepřekonal. Z přesilovky zbývá ještě minuta.
Branky a nahrávky: 4. Červenka, 11. Průcha (Rolinek, Marek), 23. Průcha, 32. Červenka (Průcha), 36. Červenka (Plekanec), 47. Marek (Rolinek, Voráček), 59. Plekanec (Jágr, Červenka) - 10. Kovalčuk (Radulov, Tjutin), 10. Kulikov (Afinogenov, Gorovikov), 19. Kovalčuk (Radulov, Zinovjev), 37. Tarasenko (Arťuchin, Kornějev).

Česká republika: Pavelec - K. Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula, Němec, Čáslava - Jágr, Plekanec, Červenka - Frolík, Eliáš, M. Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Průcha, Novotný, Hubáček.

Rusko: Barulin - Aťjušov, Tjutin, Kulikov, Kalinin, I. Nikulin, Jemelin, Kornějev, Grebeškov - Radulov, Zinovjev, Kovalčuk - Afinogenov, Gorovikov, Ovečkin - Morozov, Těreščenko, Zaripov - Kuljomin, Arťuchin, Tarasenko.