31. minuta
Rusko
Arťuchin přebruslil českého obránce a forhendovou kličkou se snažil zasunout puk do sítě. Gólovou radost mu překazil fantastický Pavelec, když natáhl pravý beton na brankové čáry.
29. minuta
Rusko
Ovečkina střela jen o centimetry minula českou branku.
27. minuta
Proti dělovce Židlického včas nastavil Barulin hruď a kotouč vyrazil.
26. minuta
Marek nahrál do pravého křídla Němcovi, jehož pokus Barulin vykopl levým betonem.
24. minuta
Elitní český útok si vytvořil tlak, ale ani Jágr, ani nadvakrát Plekanec ruskou obranu v čele s Barulinem nepřekonal.
23. minuta
gól
Je opět vyrovnáno! Průcha se zmocnil volného puku v útočném pásmu, nabruslil si mezi kruhy a nechytatelnou střelou nad lapačku vyrovnal! Brankář Barulin nestihl ani zareagovat.
22. minuta
Voráček se prosmýskl podél pravého mantinelu a do brankoviště vybídl Marta. Český centr na přihrávku nedosáhl.
21. minuta
Zbyněk Michálek podrazil Radulova, ale rozhdočí nevylučují. Zdá se, že utkání nechávají volnější průběh.
21. minuta
Po přestávce utkání pokračuje.
20. minuta
První třetina skončila. Po dvaceti minutách vede Rusko nad Českem 3:2. Doposud rozdílový gól má na svém kontě Kovalčuk.
19. minuta
gól
Rusko se opět vrací do vedení - 3:2! Střela od modré čáry se odrazila od zadního mantinelu opět před branku, kde stál Zaripov, který kotouč napálil pouze do tyče. Nicméně na dorážku číhal Kovalčuk a puk dostal do sítě i přes natahujícího se Pavelce.
18. minuta
Jágr ustál souboj za brankou a vybruslil před Barulina. Ruský gólman byl na pozoru a střelu české "68" vyrazil.
16. minuta
Tvrdou ránu Židlického tečoval Milan Michálek a kotouč se chvilku povaloval v brankovišti před odkrytou ruskou svatyní. Hokejisté sborné jej ale včas odklidili do bezpečí.
16. minuta
Rusové zamkli český tým v obranném pásmu, spoluhráče osvobozuje až Jágr a vyváží puk do středního pásma.
12. minuta
Ovečkin ukryl svůj pokus mezi nohama Židlického, Pavelec ale přitiskl hůl k ledu.
12. minuta
Strkanice před Pavelcem, Arťuchin se klidní a rozhodčí soky včas oddělují.
11. minuta
gól
Přestřelka pokračuje. Po pohledné kombinaci třetího útoku je vyrovnáno! Marek za modrou čárou poslal puk na Rolinka, ten před branku naservíroval kotouč Průchovi, který jej uklidil do sítě.
10. minuta
gól

Rusové bleskově otáčí skóre! Ze stejné střelecké parkety a stejně umístěnou střelou jako Kovalčuk skóre otočil Kulikov.

• Česko - Rusko (ruská radost po druhé brance).

Česko - Rusko (ruská radost po druhé brance). / Autor: Reuters

10. minuta
gól
Je vyrovnáno 1:1! Radulov zatáhl puk do útočného pásma, na vrchol pravého kruhu přihrál Kovalčukovi, který mezi rukou a tělem Pavelce propasíroval kotouč do sítě.
9. minuta
První český útok se usadil v útočném pásmu. Proti Jágrově střele zasáhl Barulin.

Nepřehlédněte

Branky a nahrávky: 4. Červenka, 11. Průcha (Rolinek, Marek), 23. Průcha, 32. Červenka (Průcha), 36. Červenka (Plekanec), 47. Marek (Rolinek, Voráček), 59. Plekanec (Jágr, Červenka) - 10. Kovalčuk (Radulov, Tjutin), 10. Kulikov (Afinogenov, Gorovikov), 19. Kovalčuk (Radulov, Zinovjev), 37. Tarasenko (Arťuchin, Kornějev).

Česká republika: Pavelec - K. Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula, Němec, Čáslava - Jágr, Plekanec, Červenka - Frolík, Eliáš, M. Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Průcha, Novotný, Hubáček.

Rusko: Barulin - Aťjušov, Tjutin, Kulikov, Kalinin, I. Nikulin, Jemelin, Kornějev, Grebeškov - Radulov, Zinovjev, Kovalčuk - Afinogenov, Gorovikov, Ovečkin - Morozov, Těreščenko, Zaripov - Kuljomin, Arťuchin, Tarasenko.