Úterý 14. července 2020svátek má Karolína 9 °C polojasno Předplatné LN

Branky:

Švédsko - Finsko

ŠVÉDSKO - FINSKO 1:6
All Star tým turnaje: Viktor Fasth - David Petrasek (oba Švédsko), Marek Židlický - Jaromír Jágr (oba Česko), Patrik Berglund (Švédsko), Jarkko Immonen (Finsko).
Obráncem šampionátu je Kanaďan Pietrangelo a nejlepším brankářem Fasth ze Švédska.
Nejlepším útočníkem turnaje je vyhlášen Jaromír Jágr.
60. minuta
vlajka Finsko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Finále skončilo! Hokejisté Finska slaví titul mistrů světa! Ve finále přehráli Švédsko 6:1. O vírězství rozhodli ve třetí třetině, ve které soupeři nasázeli pět branek.
60. minuta
gól, puk | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Finsko dává šestý gól 6:1! Pihlström střílí šestý gól do švédské sítě.
59. minuta
Orange Aréna na nohou. O titulu mistrů světa je rozhodnuto.
58. minuta
Finsko vede 5:1! Pyörälä zpečetil zlatý finský sen.
57. minuta
Finsko vede již 4:1! Granlund nahodil puk do zadního mantinelu, odkud se odrazil zpět před švédskou branku. Puk nejrychleji dojel Pessonen a bekhendovou kličkou počtvrté překonal Fastha.
56. minuta
Petrasek dostal od finského hráče holí do obličeje, ale rozhodčí už nevylučují.
54. minuta
vlajka Švédsko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Thörnberg objel celé útočné pásmo a jednou rukou posunul puk do finského brankoviště, kde číhal Tedenby. Vehanen přihrávku lapil dřív, než doputovala na hůl švédského útočníka.
54. minuta
Granlund se zpětnou kličkou zbavil obránce i ihned vystřelil. Zamířil ovšem do hrudi brankáře Fastha.
53. minuta
Thörnbergova střela z úhlu úspěch nepřinesla. Vehanen se přitiskl k levé tyči a vyrazil kotouč do bezpečné zóny.
53. minuta
Švédský výpad zabrzdil hvizd sudího kvůli přihrávce rukou.
51. minuta
Hokejisté Suomi obsadili útočné pásmo. Navíc se dostávají do gólových šancí, Fasth ale drží naděje švédského týmu.
51. minuta
Aaltonen nabral rychlost ve střední třetině, rychlou kličkou se dostal na střed a vypálil. Jeho střelu ovšem srazil švédský bek.
50. minuta
Finové už sbírají drahocenné vteřiny. Do útoku se nehrnou, střední pásmo překonávají pozvolna.
49. minuta
Erixon opustil trestnou lavici a Švédové v plném počtu.
48. minuta
Krügerova střela byla ztečována do rohu.
47. minuta
dulezite bila - ikonka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Faul Švéda Erixona a Finové mají další možnost početní výhody.
Branky a nahrávky: 28. Pääjärvi - 40. Immonen (Pesonen, Koivu), 43. Nokelainen, 44. Kapanen (Ruutu, Komarov), 57. Pesonen, 58. Pyörälä , 60. Pihlström.

ŠVÉDSKO: Fasth - Gunnarsson, Petrasek, Rundblad, Kronwall, Fernholm, Erixon - Thornberg, Berglund, Paajarvi – Eriksson L., Persson, Nilsson - Tedenby, Kruger, Silfverberg – Ericsson J., Wallin, Backlund.

FINSKO: Vehanen - Lepistö, Salmela, Välivaara, Niskala, Väänänen, Puistola, Kukkonen, Jaakola - Koivu M., Ruutu, Pyörälä - Kapanen, Aaltonen, Komarov - Pesonen, Immonen, Granlund - Lajunen, Nokelainen, Pihlström.