ŠVÉDSKO - FINSKO 1:6
All Star tým turnaje: Viktor Fasth - David Petrasek (oba Švédsko), Marek Židlický - Jaromír Jágr (oba Česko), Patrik Berglund (Švédsko), Jarkko Immonen (Finsko).
Obráncem šampionátu je Kanaďan Pietrangelo a nejlepším brankářem Fasth ze Švédska.
Nejlepším útočníkem turnaje je vyhlášen Jaromír Jágr.
60. minuta
Finsko
Finále skončilo! Hokejisté Finska slaví titul mistrů světa! Ve finále přehráli Švédsko 6:1. O vírězství rozhodli ve třetí třetině, ve které soupeři nasázeli pět branek.
60. minuta
gól
Finsko dává šestý gól 6:1! Pihlström střílí šestý gól do švédské sítě.
59. minuta
Orange Aréna na nohou. O titulu mistrů světa je rozhodnuto.
58. minuta
gól
Finsko vede 5:1! Pyörälä zpečetil zlatý finský sen.
57. minuta
gól
Finsko vede již 4:1! Granlund nahodil puk do zadního mantinelu, odkud se odrazil zpět před švédskou branku. Puk nejrychleji dojel Pessonen a bekhendovou kličkou počtvrté překonal Fastha.
56. minuta
Petrasek dostal od finského hráče holí do obličeje, ale rozhodčí už nevylučují.
54. minuta
Švédsko
Thörnberg objel celé útočné pásmo a jednou rukou posunul puk do finského brankoviště, kde číhal Tedenby. Vehanen přihrávku lapil dřív, než doputovala na hůl švédského útočníka.
54. minuta
Finsko
Granlund se zpětnou kličkou zbavil obránce i ihned vystřelil. Zamířil ovšem do hrudi brankáře Fastha.
53. minuta
Švédsko
Thörnbergova střela z úhlu úspěch nepřinesla. Vehanen se přitiskl k levé tyči a vyrazil kotouč do bezpečné zóny.
53. minuta
Švédský výpad zabrzdil hvizd sudího kvůli přihrávce rukou.
51. minuta
Finsko
Hokejisté Suomi obsadili útočné pásmo. Navíc se dostávají do gólových šancí, Fasth ale drží naděje švédského týmu.
51. minuta
Finsko
Aaltonen nabral rychlost ve střední třetině, rychlou kličkou se dostal na střed a vypálil. Jeho střelu ovšem srazil švédský bek.
50. minuta
Finsko
Finové už sbírají drahocenné vteřiny. Do útoku se nehrnou, střední pásmo překonávají pozvolna.
49. minuta
Švédsko
Erixon opustil trestnou lavici a Švédové v plném počtu.
48. minuta
Švédsko
Krügerova střela byla ztečována do rohu.
47. minuta
důležité
Faul Švéda Erixona a Finové mají další možnost početní výhody.

Nepřehlédněte

Branky a nahrávky: 28. Pääjärvi - 40. Immonen (Pesonen, Koivu), 43. Nokelainen, 44. Kapanen (Ruutu, Komarov), 57. Pesonen, 58. Pyörälä , 60. Pihlström.

ŠVÉDSKO: Fasth - Gunnarsson, Petrasek, Rundblad, Kronwall, Fernholm, Erixon - Thornberg, Berglund, Paajarvi – Eriksson L., Persson, Nilsson - Tedenby, Kruger, Silfverberg – Ericsson J., Wallin, Backlund.

FINSKO: Vehanen - Lepistö, Salmela, Välivaara, Niskala, Väänänen, Puistola, Kukkonen, Jaakola - Koivu M., Ruutu, Pyörälä - Kapanen, Aaltonen, Komarov - Pesonen, Immonen, Granlund - Lajunen, Nokelainen, Pihlström.