46. minuta
Granlund se tentokrát technickou finesou přes švédského obránce neprosadil.
45. minuta
gól, puk | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
A Finové jsou do vedení 3:1! Další chyba v rozehrávce Švédů. Aaltonen se v rohu zmocnil kotouče, se štěstím dostal puk až ke Kapanenovi, jenž zvýšil náskok Finů.
44. minuta
vlajka Finsko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Koivu přebruslil soupeře Kronwalla a řítil se na Fastha. Švédského gólmana bekhendovou kličkou nepřekonal.
43. minuta
Finové se ujímají vedení - 1:2! Chybička Petraska ve středním pásmu byla nekompromisně potrestána. Pihlström přihrál k levé tyčce švédské branky Nokelainenovi, který střelou bez přípravy rozvlnil síť za Fasthem.
43. minuta
Immenn nebezpečně vypálil, ale trefil pouze švédského obránce.
41. minuta
vlajka Švédsko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Persson v šanci, Vehanen připraven.
41. minuta
dulezite bila - ikonka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Třetí třetina byla zahájena.
40. minuta
Druhá třetina skončila. Po čtyřiceti minutách je skóre stále nerozhodné - 1:1.
40. minuta
Je vyrovnáno! Sedm vteřin před koncem druhé třetiny Finové využívají přesilovku. Immonen z vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl a puk skončil až v síti. Fasthova lapačka zakročila pozdě. Pro finského útočníka je to devátý gól v devátém utkání.
40. minuta
Granlund se proháčkoval až před Fastha, zastavil ho až faul Petraska. Talentovaný útočník si vymodlil přesilovku.
39. minuta
Finský kapitán Koivu individuálně zavezl puk do útočného pásma, kde mu ovšem ve slibné šanci kotouč uskočil z čepele hole.
38. minuta
Kronwallovo nahození k Vehanenovi nedošlo. Útočí Finsko.
38. minuta
Chybné střídaní hokejistů Suomi znamená gólovou šanci pro Backlunda. Švédský forvard jí ale v druhý gól neproměnil.
37. minuta
Vehanen se lapačkou natáhl proti střele Kronwalla. Nokelainen na ledě a Finové v plném počtu.
36. minuta
Po teči Berglunda se stadionem rozezvučela pravá tyč finské branky. Vehanen byl bezmoný.
35. minuta
Nokelainen ostře srazil Ekman-Larssona a půjde pykat na trestnou lavici. Druhá švédská přesilovka v utkání.
34. minuta
Aaltonen dlouho váhal s přihrávkou, švédská obrana jej nakonec odzbrojila.
33. minuta
Tedenbymu klička nevyšla. Puk se odrazil k Silfverbergovi, který otestoval pozornost finského brankáře Vehanena.
32. minuta
Kapnen jen co opustil trestnou lavici, se vydal do útoku. Akce ale ztroskotala na švédské obraně.
31. minuta
Po závaru před finskou brankou se puku zmocnil Persson a v pádu zasouval za Vehanen. Puk minul pravou tyč o pár centimetrů.
Branky a nahrávky: 28. Pääjärvi - 40. Immonen (Pesonen, Koivu), 43. Nokelainen, 44. Kapanen (Ruutu, Komarov), 57. Pesonen, 58. Pyörälä , 60. Pihlström.

ŠVÉDSKO: Fasth - Gunnarsson, Petrasek, Rundblad, Kronwall, Fernholm, Erixon - Thornberg, Berglund, Paajarvi – Eriksson L., Persson, Nilsson - Tedenby, Kruger, Silfverberg – Ericsson J., Wallin, Backlund.

FINSKO: Vehanen - Lepistö, Salmela, Välivaara, Niskala, Väänänen, Puistola, Kukkonen, Jaakola - Koivu M., Ruutu, Pyörälä - Kapanen, Aaltonen, Komarov - Pesonen, Immonen, Granlund - Lajunen, Nokelainen, Pihlström.