Branky:

Švédsko - Finsko

15. minuta
vlajka Švédsko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
K Tedenbymu, jenž číhal před finskou brankou, přihrávka nedoputovala. Vehanen vytasil hůl a puku se zmocnil.
13. minuta
vlajka Finsko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Aaltonen ve střední třetině přespurtoval švédského obránce a střelou s nápřahem vypálil směrem k finské svatyni. Vehanen pokus vykopl pravým betonem.
12. minuta
Finské útoky končí na útočné modré čáry. Mnohem nebezpěčnější jsou hokejisté Tre Kronur.
11. minuta
Švédové zakládají útok z obranné třetiny.
9. minuta
Kotouč v ochranné síti, vhazuje se před Vehenanenem. Po buly vypálil Backlund, Tedenby se k dorážce neprosadil.
8. minuta
Niskalovo nahození od modré čáry Fasth kryje, ačkoli měl zakrytý výhled. Vzápětí švédský gólman chytá i střelu Välivaary.
7. minuta
Berglundovu jedovatou střelu Fasth pouze vyrazil před sebe.
5. minuta
Backlund od zadního mantinelu přihrával před finskou branku Wallinovi. Pas na poslední chvíli zachytil finský bek.
3. minuta
Teď jsou naopak Finové zatlačeni do defenzívy. Brankář Vehanen všechny pokusy soupeře vyrazil.
1. minuta
Finové zamkli soupeře v obranném pásmu, švédský gólman Fasth zasahovat nemusel.
1. minuta
dulezite bila - ikonka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Finále 75. mistrovství světa mezi Finskem a Švédskem bylo zahájeno.
Zápas o titul začíná ve 20:15 hodin.
Švédové se s Finy ve finále MS utkali celkem třikrát, dvakrát se radovali hráči Tre Kronor, jednou Suomi. Byl to také jediný finský titul z MS, v roce 1995. Naopak Švédsko bude bojovat již o svůj devátý titul mistrů světa.
Jak Švédové, tak Fini letos na MS prošli slabšími momenty - Švédové prohráli hned úvodní souboj s Nory v nájezdech, poté padli i s Kanadou, Finové se trápili s Němci, které porazili až v nájezdech a prohráli s českým výběrem.
On-line reportáží vás provede sportovní redaktor Lidovky.cz Tomáš Vrábel.
Branky a nahrávky: 28. Pääjärvi - 40. Immonen (Pesonen, Koivu), 43. Nokelainen, 44. Kapanen (Ruutu, Komarov), 57. Pesonen, 58. Pyörälä , 60. Pihlström.

ŠVÉDSKO: Fasth - Gunnarsson, Petrasek, Rundblad, Kronwall, Fernholm, Erixon - Thornberg, Berglund, Paajarvi – Eriksson L., Persson, Nilsson - Tedenby, Kruger, Silfverberg – Ericsson J., Wallin, Backlund.

FINSKO: Vehanen - Lepistö, Salmela, Välivaara, Niskala, Väänänen, Puistola, Kukkonen, Jaakola - Koivu M., Ruutu, Pyörälä - Kapanen, Aaltonen, Komarov - Pesonen, Immonen, Granlund - Lajunen, Nokelainen, Pihlström.