Čtvrtek 9. července 2020svátek má Drahoslava 12 °C občasný déšť Předplatné LN

Branky:

Česko - Lotyšsko

Skupina D, ČESKO - LOTYŠSKO 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Další vystoupení českého národního týmu na MS je na programu v pondělí od 16:15, kdy se střetne s výběrem Dánska.
vlajka ČR | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Lotyši dvakrát vedli, ale Češi dokázali utkání otočit. Ve 32. dal důležitý gól na 2:2 Eliáš. Rozhodující trefu si ve třetí třetině připsal Havlát. V poslední minutě po chybě lotyšského obránce pečetil úvodní českou výhru na MS Červenka.
60. minuta
dulezite bila - ikonka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Utkání skončilo. Česko zvítězilo nad Lotyšskem 4:2!
59. minuta
gól, puk | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Česko vede 4:2! Poslední lotyšský obránce K. Redlihs hrubě chyboval, když na modré čáře zapomněl puk za sebou. Kotouče se zmocnil Červenka a střelou pod Masalskisovu vyrážečku zvýšil.
58. minuta
Hubáček hledal u pravé tyče Průchu, ten narazil pouze do lotyšské branky. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Do konce základní hrací doby zbývají dvě minuty.
57. minuta
Vlajka Lotyšsko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Cibulskisův projektil od modré čáry orazítkoval pouze zadní mantinel.
56. minuta
Po Jágrově nabídce pálil Červenka, jehož ránu Masalskis vysřábl nad břevno.
56. minuta
Češi už brání od poloviny hřiště. Na tahu je soupeř.
55. minuta
Ani Rolinek z podobné pozice jako Michálek bekhendem neuspěl.
54. minuta
Lotyšům už dochází síly. Po nahození puku za Pavelcovu branku elitní lotyšká formace pouze střídá.
53. minuta
Po dlouhém svírání Lotyši přece jenom zaspali. Před Masalskise sprintoval Michálek, jeho bekhendový pokus ale přívlastek gólový nemá.
53. minuta
První český útok opět v drtivém tlaku. Lotyšská obrana je ale zatím bezchybná.
51. minuta
Rolinek z ostrého úhlu Masalskisovu branku netrefil. Nadruhé straně musel zasáhnout Pavelec před dotírajícími Lotyši.
50. minuta
První český útok se usadil v lotyškém obranném pásmu. Češi si ale musí dát pozor na nebezpečné brejky soupeře.
50. minuta
Lotyšský tým se dopustil zakázaného uvolnění a bude se vhazovat před Masalskisem.
49. minuta
Po chybě Škouly zazvonila tyč Pavelcovy branky!
49. minuta
Lotyši v plném počtu.
48. minuta
Pavelec vyrazil střelu lotyšské útočníka a puk poskakoval v brankovišti. Naštěstí pro Hadamczikův tým byl kotouč odpálen do bezpečí.
47. minuta
Havlát pookřál a v další gólové šanci si vykoledoval faul. Lotyši si berou oddechový čas. Češi mají padesát vteřin výhodu dvou mužů v poli.
Česko - Lotyšsko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: ČTK
BRANKY: 18. Rolinek (Voráček, Škoula), 33. Eliáš (Havlát, M. Michálek), 42. Havlát (Eliáš), 59. Červenka - 10. Darzinš (M. Redlihs, Sotnieks), 22. Bukarts (Berzinš, Meija).

ČESKÁ REPUBLIKA: Pavelec - Rachůnek, Škoula - Židlický, Čáslava - Martínek (do 15. minuty), Krajíček - Jágr, Červenka, Průcha - Havlát, Eliáš, Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Frolík, Novotný, Hubáček.

LOTYŠSKO: Masalskis - Rekis, Pujacs, K. Redlihs, Kulda, Sotnieks, Cibulskis, J. Redlihs - Vasiljevs, Niživijs, Cipulis - Darzinš, Dzerinš, M. Redlihs - Saulietis, Pečura, Ankipans - Bukarts, Keninš, Berzinš - Meija.

ROZHODČÍ: Larking, Persson (SWE) - Carnathan (USA), Hollenstein (RAK).