46. minuta
Průcha zpoza brány našel na hraně brankoviště Jágra, ale osmašedesátka z bezprostřední blízkosti se neprosadila.
46. minuta
důležité
Lotyšský obránce Pujacs podrazil Jágra a míří na trestnou lavici. Na přesilovku se staví útok Průcha - Červenka - Jágr.
44. minuta
Havlát pasem mezi lotyšské obránce uvolnil Eliáše, a ten si řítil na Masalskise. Zvolil rychlou střelu, ale síť nerozvlnil.
44. minuta
Hraje se ve vysokém tempu nahoru dolu. Brankáři obout týmů musí být na pozoru.
42. minuta
gól
Češi se poprvé v utkání dostávají do vedení 3:2! Eliáš zachytil útok Lotyšů a vydal se na zteč. Za modrou čárou přenechal puk do tandemu Havlátovi, který střelou přes obránci vymetl pravý roh branky.
41. minuta
důležité
Třetí třetina byla zahájena.

Martínek má patrně poraněnou krční páteř a zřejmě utrpěl zranění krční páteře. Po střetu byl i chvíli v bezvědomí s otřesem mozku. Týmový lékař přinesl šokující verdikt: "Pro Martínka turnaj, s ohledem na bezvědomí ihned po srážce, skončil.

40. minuta
důležité
Druhá třetina skončila. Po čtyřiceti minutách je stav stále nerozhodný 2:2.
40. minuta
Lotyši zaspali a za soupeřovou obranou zůstal nehlídaný Jágr. Masalskis jeho střelu vyrazil.
38. minuta
Frolíkův bekhend v síti neskončil.
37. minuta
Lotyšsko
Velké zmatky v české obraně! Lotyši jen tak tak nevstřelili rozdílovou branku.
37. minuta
Lotyšsko
M. Redlihs rovnou z tresné lavici se tlačil do samostaného úniku, český obránce jej včas o puk obral.
36. minuta
Čáslava na ledě a český tým má minutu dlouhou přesilovku. Na led jde Jágrova formace.
35. minuta
důležité
M. Redlihs napadl v brankovišti Pavelce a putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění.
34. minuta
Rolinek tygřím skokem posouvá kotouč do prostřední třetiny a česká čtveřice jde střídat.
33. minuta
důležité
Voráček se dral do samostatného úniku, ale kotouč mu na poslední chvíli odskočil. Na druhé straně se do brejku řítil Dzerinš a Čáslava jej na poslední chvíli fauloval. Lotyši budou hrát přesilovku.
33. minuta
gól

Česko vyrovnává na 2:2! Eliáš si zpoza brány vybruslil před Masalskise a opět z úhlu lotyšský gólman kapituluje. Skvělou práci odvedl na brankovišti Michálek, kde na zádech udržel dva obránce.

• Česko - Lotyšsko (česká radost).

Česko - Lotyšsko (česká radost). / Autor: ČTK

32. minuta
Stadionem Odreje Nepely v Bratislavě se ozývají čeští fanoušci: "Češi! Češi! Češi!"
32. minuta
Lotyšsko
Červenku i Průchu před lotyšskou svatyní odzbrojili obránci soupeře.
31. minuta
Cipulis v gólové přiležitosti trefil Krajíčkovy brusle, od nichž se kotouč odrazil do hlediště. Češi jsou v plném počtu.

Nepřehlédněte

BRANKY: 18. Rolinek (Voráček, Škoula), 33. Eliáš (Havlát, M. Michálek), 42. Havlát (Eliáš), 59. Červenka - 10. Darzinš (M. Redlihs, Sotnieks), 22. Bukarts (Berzinš, Meija).

ČESKÁ REPUBLIKA: Pavelec - Rachůnek, Škoula - Židlický, Čáslava - Martínek (do 15. minuty), Krajíček - Jágr, Červenka, Průcha - Havlát, Eliáš, Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Frolík, Novotný, Hubáček.

LOTYŠSKO: Masalskis - Rekis, Pujacs, K. Redlihs, Kulda, Sotnieks, Cibulskis, J. Redlihs - Vasiljevs, Niživijs, Cipulis - Darzinš, Dzerinš, M. Redlihs - Saulietis, Pečura, Ankipans - Bukarts, Keninš, Berzinš - Meija.

ROZHODČÍ: Larking, Persson (SWE) - Carnathan (USA), Hollenstein (RAK).