Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko připomnělo rudou mašinu SSSR ze 70. let, píše švédský tisk

Sport

  11:53
PRAHA - Za šokující start, z něhož se Tři korunky už nikdy neprobudily, označil začátek posledního utkání základní skupiny C hokejového šampionátu mezi Švédskem a Českou republikou švédský deník Svenska Dagbladet.

Česko - Švédsko foto: Reuters

"Tři korunky byly v úvodu mohutně převálcovány způsobem, který hodně připomínal vývoj soubojů mezi Švédskem a rudou hokejovou mašinou ze SSSR v 70. letech. Za to, že k první přestávce Švédové do kabin odcházeli jen s jednogólovým mankem, mohli Seveřané děkovat brankáři Gustavssonovi. Poslední dvě třetiny pak ve srovnání s první vypadaly ze švédského pohledu mnohem nadějněji," konstatoval list dále.

Čeští hokejisté po výhře nad Švédskem: Fanoušci byli fantastičtí - ČTĚTE ZDE

Jágrova slova probrala český tým. V krásném duelu zdolal Švédsko 2:1 - ČTĚTE ZDE

"V první třetině jsme nebyli vzhůru," cituje Svenska Dagbladet slova debutanta Jonathana Ericssona, který se spolu se svým bratrem Jimmiem dostal rovněž do centra pozornosti švédských komentátorů.

Oba bratři - Jonathan z Detroitu a Jimmie z domácího Skelleftea - spolu prožívali historickou chvíli v podobě vůbec prvního společného zápasu na tak vysoké úrovni. Herní "oslava" však trvala pouze 40 sekund - poté se Jimmie nešťastně zranil po kolizi se spoluhráčem Marcusem Nilssonem a místo dalších startů v reprezentaci jej nyní čeká šestitýdenní léčba.

Na soupisce marodů, kteří do dalších bojů nezasáhnou, již před ním figurovali Mattias Weinhandl a Niclas Bergfors - a to je turnaj ještě stále v počáteční fázi. "Je to hodně smutné, ale v hokeji se to prostě stává," povzdechl si na toto téma Jonathan Ericsson.

"Poslední turnaj pod vedením Bengta-Akeho Gustafssona se pro švédský tým stává zlým snem," dodala na téma zranění reprezentantů v modrožlutých dresech tisková agentura TT. Pro Gustafssona byl zápas navíc jubilejním 150. utkáním v roli trenéra národního týmu. "Jubileum, na které chce určitě co nejdřív zapomenout," ujistila TT s tím, že Švédsko přišlo konečné vítězství v základní skupině hodně draho a do dalších bojů mu zbývá již jen 11 úročníků.

Deník Aftonbladet spojuje prohru s ČR s tématem, jež bylo i v českém tisku v minulých dnech velmi aktuální - s nadměrným počtem omluvenek od hráčů z NHL. Trénér Gustafsson totiž i přes nedostatek úročníků nehodlá volat těm, kteří před turnajem reprezentaci odmítli a nyní by alespoň teoreticky mohli pomoci. "Musíme hledat jiné alternativy - například zapojit do útoku jednoho z obránců. Existují ale i další řešení," cituje list Gustafssonova slova s tím, že ona 'další řešení' kouč Gustafsson zatím nespecifikoval.

Autor:

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...