Úterý 28. června 2022, svátek má Lubomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Komentátora Zárubu zradily před zápasem hlasivky. Není mi dobře, prozradil

Hokejový komentátor Robert Záruba foto:  Michal Růžička, MAFRA

Góly hokejové reprezentace už tři desítky let doprovází euforický křik Roberta Záruby, jenže během sobotního českého vítězného utkání proti Velké Británii (5:1) na světovém šampionátu byl komentátor ČT sport nezvykle zdrženlivý. Trápí jej totiž bolavé hlasivky, což bylo během přímého přenosu jasně patrné.
  19:08

Už podle prvních slov při úvodním předzápasovém vstupu se zdálo, že je cosi v nepořádku. Záruba mluvil potichu, přeskakoval mu hlas. Nesršel energií jako obvykle.

Ani během duelu nebyl komentátor ve své kůži. Tentokrát při českých brankách bláznivě neslavil, omezil i své tradiční průpovídky a pokusy o vtipné hlášky.

„Není mi dobře, podrobnosti teď nebudu rozvádět. Hlasivky mi to chytlo někdy během páteční cesty z Helsinek do Tampere,“ vzkázal Záruba prostřednictvím svého twitterového účtu.

Česká televize nesáhla na poslední chvíli ke změně na komentátorském postu, v takovém případě by totiž musel za mikrofon usednout některý z redaktorů na pražských Kavčích horách.

Ondřej Zamazal pobývá během základních skupin v Helsinkách, kde ho navíc během víkendu doplnil i Tomáš Jílek. Záruba tak zůstal z komentátorského týmu v Tampere, dějišti českých duelů, sám.

Připustil, že potíže s hlasem u něj nejsou neobvyklým jevem. „Stává se mi to už celkem pravidelně tak jednou za rok. Únava hlasivkových svalů,“ sdělil.

Třeba před čtyřmi lety slavil vyrovnávací gól Martina Nečase na mistrovství světa v Kodani několik vteřin před koncem závěrečné třetiny střetnutí se Slovenskem tak vehementně, až se potýkal s pochroumanými hlasivkami několik dalších dní.

Záruba se tak nyní potřebuje dát rychle dohromady, hned v neděli má totiž národní tým na programu další utkání. Na závěr nabitého víkendu vyzve ve večerním souboji Švédsko.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě
Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli...

Mohlo by vás zajímat