12. května 2011 20:23, aktualizováno 13. 5 18:30 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Českou diskotéku na MS zakázali. Švédská nevadila

Česko - Finsko (fanoušci Česka) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Finsko (fanoušci Česka) | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

BRATISLAVA UVNITŘ VIDEO. Čeští hokejisté i fanoušci si v úvodu mistrovství světa pochvalovali skvělou atmosféru, o kterou se v bratislavské hale staral místní DJ zařazováním českých a slovenských písniček. Od poloviny turnaje však musejí na české "pecky" při přerušení hry zapomenout. Direktoriát šampionátu speciální podporu jednotlivým týmům zakázal. Jenže tak napůl.

"Stalo se tak po zápase mezi Slovenskem a Českem, kdy pouštěli pokřik Slovensko, Slovensko, který byl i na kostce. Na direktoriát turnaje pak přišla výtka a následně to zakázali," řekl český týmový manažer Martin Loukota novinářům.

Švédské písně zní dál

V pátečním semifinále proti Švédům tedy Češi svoje oblíbené hity poslouchat nemohli. O to paradoxnější je, že při pauzách ve hře zněla z reproduktorů také píseň Dancing Queen od švédské formace ABBA i píseň The Final Countdown od švédské skupiny Europe. Že by to nebyla podpora jednoho z národních týmů? 

Těně před koncem utkání pak pořadatelé pouštěli pro české hráče trochu zlomyslně píseň Waterloo. Od koho? Přece od švédské skupiny ABBA.

VÍCE K TÉMATU

Na začátku šampionátu si přitom i sami hráči mohli vybrat, jakou hudbu by rádi na stadionu slyšeli. "Byl u nás člověk, který se kluků ptal, co si pouštějí v kabině," uvedl Loukota.

ČTK, aniMiloslav Janík

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?