Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cesta do Prahy stála za to: Kanaďan oslavy ve vzduchu prospal

Sport

  9:02
KOLÍN NAD RÝNEM/PRAHA - Petr Vampola nebyl jen centrem první formace, ale byl i hlavním režisérem českých oslav. Před všechny v letadle předstoupil a zplna hrdla zvolal: "Já vás mám stejně všecky rád! I Pepu Jandače, co mi furt nadává," mrkl na asistenta trenéra. Celá paluba vyprskla smíchy.

Jaromír Jágr a Petr Vampola v letadle. foto: ČTK

Oslavy probíhaly už za letu z Německa domů. Čas, kdy mezi Kolínem nad Rýnem a Prahou pobývali čerství mistři ve vzduchu, trval jen necelou hodinu. Ale užívali si ji náramně.

Lukáš Kašpar v letadle.

"Pane Červenko, připoutejte se, prosím!" pronesla třeba jedna z letušek. "Já? Já přece nic nedělám," otáčel se vysmátý hokejista.
Vysmátý se všemi ostatními. Kdepak, jako by byl nezkrotný, po letadle chodil sem a tam. Chvíli vám nabízel plechovky piva, za pět minut zase karton miňonek.

Turbulence? Na tu se nehrálo. "Ale já se jinak bojím lítat," říkal Červenka. "Vypněte tu kameru, naruší nám tady přístroje a spadne to s námi," pošťuchoval někoho. Pár řad před ním se najednou rozchechtala skupinka hráčů. Co to?

Josepf Frei, dvorní brusič bruslí Jaromíra Jágra.

Joe Frei, kanadský vrchní brusič nožů u Jágrových bruslí, najednou vytuhl. Kdosi mu lihovkou pomaloval obličej, a když se probral, zvracel jen před sebe. "Náročný... Je to tu s vámi náročný," opakoval značně společensky unavený. Inu, i v oslavách jsou Češi dobří.

"Tak jsme mistři, no a cooo?"
Naplno však s nimi začali až na Staroměstské náměstí. Nedělní finále totiž skončilo poměrně pozdě. Než se hráči dostali do kolínského hotelu, bylo kolem jedné v noci. "Takže to hlavní je pořád teprve před námi," plánoval týmový kapitán Tomáš Rolinek.

Jaromír Jágr v letadle.

V charteru po boku své manželky patřil mezi ty "hodnější", zato Vampola chtěl naopak udržet divočejší tempo. "Přece tady nebude ticho!" křičel do všech stran. "Rolas? Džegr? Proč pořád nic neříkáte!?" "Tááák jsme mistři, no a coooo, no a coooo, no a coo-o-oo?" spustilo se v mžiku sborově. Podobné pokřiky si fanoušci rádi skandují, hráči si ho teď převedli do své podoby.

Petr Hubáček mezitím obcházel spoluhráče, aby sbíral autogramy na svůj dres. Zanedlouho se k němu připojili další. Pilo se a slavilo. Hráči se objímali, fotili se jeden s druhým a... – a vůbec, vládla vítězná atmosféra. Jaká jiná by také měla být v letadle plném šťastných lidí, šťastných a hrdých na svůj životní úspěch.

Jakub Voráček v letadle.

"Zlatá hokejová pohádka!" křičel dokola Petr Vampola. Ten citát si vypůjčil z titulku v Lidových novinách, jejichž stránky měli hokejisté během cesty otevřené. Přejeme jim příjemné čtení.

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...