Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Čeští fanoušci baží po Dallasu Stars, kvůli Jágrovi

Sport

  16:48
DALLAS/PRAHA - Tým NHL, kde hraje Jaromír Jágr, má v Česku nejvíc fanoušků. I tak lze s nadsázkou definovat náklonnost Čechů k hokejové legendě.

Jágr na tréninku Dallasu Stars. foto: ČTK

Loni to byla Philadelphia, letos Dallas. Jágrova destinace je pro Čechy vždy středem pozornosti. Hokejoví nadšenci útočí na obchody se suvenýry slavné 68. Vyhovět se jim snaží i televize. Hlavní úkol zní: vysílat co nejvíc utkání Jágrova týmu.

Stars v minulosti nebyli příliš atraktivní ani pro vlastní příznivce. Jejich aréna byla v uplynulé sezoně třetí nejméně navštěvovanou halou v celé lize. Nejvíce úspěchů Dallas sbíral na přelomu tisíciletí. V roce 1999 dokonce vyhrál Stanley Cup, v Česku ale masový zájem nikdy nevyvolal.

Anketa

Budete s příchodem Jaromíra Jágra více než dříve sledovat výsledky Dallasu Stars?

Ano 578
Ne 39

To se změnilo, když s Dallasem 4. července 2012 podepsal kontrakt nejslavnější český hokejista Jágr.

Rapidní nárůst poptávky potvrzuje i největší internetový obchod v Česku a na Slovensku Fanda-NHL.cz, který prodává oficiální artikly zámořské soutěže. "Nyní je návštěvnost sekce Dallasu pětinásobně vyšší než v loni v lednu. Produkty s Jaromírem Jágrem jsou teď absolutní jedničkou v naší nabídce," potvrdil serveru Lidovky.cz obchodní ředitel Pavel Ronovský. Zároveň ovšem přiznává, že loňský Jágrův příchod do Philadelphie vzbudil pozornost ještě větší - VÍCE ZDE.

TIME OUT LN: Jágrův X faktor v Dallasu

Zájem byl i během výluky, její konec však zapůsobil jako rozbuška. Jágrovi fanoušci teď chtějí nosit tričko Dallasu s jeho číslem i jmenovkou. A chtějí sledovat zápasy svého oblíbence.

Jednou z možností je zakoupení oficiální služby soutěže NHL Gamecenter live. Její předplatitel má za necelých tisíc korun k dispozici všechny zápasy živě i ze záznamu. Může je sledovat třeba na počítači, mobilu, tabletu či herní konzoli.

Nova chce vysílat co nejvíc zápasů Dallasu

Další variantou je sledování kanálu Nova Sport respektive Fandy. Placený kanál Novy odvysílá osm přímých přenosů týdně. Přibližně od března by jeden měl přejít i na veřejně dostupnou relaci Fanda. Už od konce ledna by však měl opakovat alespoň noční zápasy.

A utkání Dallasu jsou pro Novu prioritou. "Díky velké popularitě Jaromíra Jágra v Čechách se budeme snažit vybírat všechna utkání Dallasu, která budou v nabídce pro Evropu. Přesný počet přenosů nelze určit, obecně ale platí, že utkání Západní konference, ve které hraje Dallas, jsou ve výběru pro Evropu méně, než zápasy z východu. Je to způsobeno delším časovým posunem a tedy i menším zájmem evropských televizních společností. Ale už jsme v NHL deklarovali velký zájem speciálně o Dallas," ujistil Marek Kindernay, ředitel tematických kanálů Novy Sportu a Fandy.

Twitterový profil Dallasu. Jágr: Legenda se stává Hvězdou.

První zápas Dallasu ve zkrácené sezoně Nova Sport svým divákům nenabídne. Do svého programu zařadila až druhý zápas Hvězd, který odehrají v noci z neděle na pondělí proti Minnesotě.

I sám Jágr si uvědomuje, jak je přízeň fanoušků důležitá.

"Chápu, že když na stadion přijde víc lidí, je to lepší pro majitele i tým. Ovšem myslím, že nejdůležitější věcí je, abychom sbírali body a hráli dobrý hokej," pravil kladenský rodák zámořským novinářům.

A vedení klubu si moc dobře uvědomuje, jak velký má Jágr potenciál. I proto je čtyřicetiletá posila tváří profilů na sociálních sítích Facebook a Twitter s heslem: Legenda se stává Hvězdou.