18. prosince 2014 22:17 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Velký zážitek s hořkou příchutí, hodnotil Francouz. Pátý gól si vyčítal

Brankář Pavel Francouz pouští pátý gól. Na snímku vlevo je Joel Lundqvist ze... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brankář Pavel Francouz pouští pátý gól. Na snímku vlevo je Joel Lundqvist ze... | foto: ČTK

PRAHA Na tenhle zápas nebude vzpomínat rád. Pavel Francouz dostal před zaplněnou halou od Švédů šest branek, Češi doma prohráli a gólman říkal: „Bylo to pro mě jako na horské dráze: začátek úžasný, konec hodně hořký. Jsem samozřejmě zklamaný.“

Češi měli v zádech podporu vyprodané O2 areny, vedli 3:0 - ideální podmínky, řeklo by se. Jenže švédský obrat zápas proměnil v nepříjemný zážitek. A ani litvínovský gólman nepředvedl své maximum. „Nedařilo se mi hledat puky. Hlavně pátý gól mě mrzí,“ říkal.

Ten vám Janmark-Nylén dal z velkého úhlu, vyčítáte si ho?
Mrzí mě nejvíc. Celou dobu jsem šel s hráčem, on vystřelil z velkého úhlu, já jsem schovával nohu, aby se přesně tohle nestalo... A on tam puk trefil.

Umíte takový výkon hodit za hlavu?
Samozřejmě mě to hodně mrzí, ale už teď je to minulost. Zpátky to nevezmu. Nemá smysl se v tom babrat. Musím jít dál.

Vnímal jste plné ochozy? To, že se lidé už teď těší na květnové mistrovství světa?
Byl to velký zážitek, jenom mě mrzí, že má hořkou příchuť. Představoval jsem si to jinak. Myslím, že Česká republika je celkově hodně hokejově založená, nadšení se bude k mistrovství určitě ještě stupňovat.

Obránce Jan Kolář (vlevo) a Linus Omark ze Švédska.
Bob a Bobek, maskoti pražského mistrovství světa.
Český útočník Michal Birner (vzadu vpravo) střílí gól. Na snímku jsou (zleva)...
Hráči Švédska Martin Thörnberg (vlevo) a Patrik Hersley se radují z gólu.

Může být takový tlak už teď svazující?
Nemyslím si. Šampionát je ještě tak daleko, že nad ním nemá smysl přemýšlet. I když Euro Hockey Tour určitě leccos napoví a každý hrajeme o svoji šanci, turnaj začíná až v květnu.

Oproti Karjala Cupu mají Češi silnější, zkušenější tým. Fanoušci čekají víc, že?
Myslím, že jsme ukázali dost - dát čtyři góly Švédům je docela dobrý výsledek, bohužel jsme ještě o dva víc dostali... Celkový dojem ze zápasu není dobrý.

Zlomily to bleskové tři góly Švédů v druhé části?
Jasně. Měli jsem zápas dobře rozehraný, ale trošku jsme zlehkovážněli; během chvíle jsme dostali tři góly a začínalo se odznova. Ještě se nám podařilo jít jednou do vedení, bohužel jsme v poslední třetině přišli i o to.

Nalomily tři trefy i vás osobně?
Mně se dneska moc nedařilo hledat puky přes vysoké švédské útočníky. Dva góly jsem dostal tak, že jsem ani nevěděl, kudy střela letěla. Na tom určitě budeme muset zapracovat - potom jsme se snažili dávat si víc pozor a ve třetí třetině už situace, že by někdo tolik stínil, nevznikaly. Bohužel jsme dostali jiné góly.

Advantage Consulting, s.r.o.
PLÁNOVAČ VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč