1. srpna 2014 14:32 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Chára se Šatanem se konečně usmířili, u filmu o zesnulém Demitrovi

Zleva Miroslav Šatan z HC Slovan Bratislava a Zdeno Chára z týmu Lev Praha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva Miroslav Šatan z HC Slovan Bratislava a Zdeno Chára z týmu Lev Praha | foto: ČTK

TRENČÍN/PRAHA Spor dvou hvězd slovenského hokeje je u konce. Miroslav Šatan a Zdeno Chára si po téměř dvou letech dokázali podat ruce. Ke sblížení došlo během premiéry filmu o Pavolu Demitrovi, který tragicky zahynul v letadle společně s celým týmem Jaroslavle v září 2011.

Na jaře 2012 spolu dobyli v národním dresu senzační stříbro z mistrovství světa. Půl roku na to už ale byli na nože. Důvodem byl tvrdý hit Cháry na Šatana při zápase KHL mezi Lvem Praha a Slovanem Bratislava.

Po zákroku urostlého obránce, hájícího v té době barvy pražského klubu, přišel útočník Slovanu o téměř celou sezonu. Letitý kamarád mu poranil páteř a hrozil mu konec kariéry. Od té doby už probíhala jejich vzájemná komunikace pouze skrze útočná vyjádření v médiích.

VIDEO: Srážka Zdena Cháry s Miroslavem Šatanem

Jak později přiznal kouč slovenské reprezentace Vladimír Vůjtek, nedořešený spor dvou osobností slovenské reprezentace stál Šatana účast na olympijských hrách v Soči.

S reprezentací se tak její dlouholetý kapitán mohl rozloučit až na letošním světovém šampionátu v Minsku, kde v 39 letech ukončil i aktivní kariéru.

S Chárou měli několik příležitostí se potkat a celou věc si vyříkat. Stalo se tak až po dlouhých 634 dnech.

Vdova po tragicky zesnulém Pavolu Demitrovi, Majka, je pozvala k sobě domů na soukromou premiéru filmu, který vzdává hold další personě slovenského hokeje. Jak informoval deník Nový Čas, tam se oba kohouti usmířili. „Podali jsme si ruce, bylo to v pohodě,“ citoval Šatana deník.

Oba hráči by si dokonce měli zahrát v jednom týmu, a to v sprnu při třech charitativních utkáních právě na Demitrovu počest.

VIDEO: Trailer na nový film o Pavolu Demitrovi

mjkMartin Křížek

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK ÚDRŽBY NC/CNC STROJŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 27 000 - 35 000 Kč