Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chceme postoupit už v Třinci, hlásí slávista Kopřiva

Sport

  22:02
PRAHA - Poslední krok chybí udělat hokejistům Slavie, aby prodloužili překvapivě úspěšné tažení letošním play off o finálovou účast.

Slavia - Karlovy Vary (Miroslav Kopřiva) foto: ČTK

Po vyřazení druhého týmu základní části Liberce drží Pražané v šachu i vítěze Prezidentského poháru Třinec, který byl přitom pasován na největšího favorita vyřazovacích bojů. Výhru ve čtvrtém utkání a průběžné vedení v sérii 3:1 navíc ozdobil svým prvním čistým kontem v letošním play off brankář Miroslav Kopřiva, jenž si v utkání připsal proti renomovaným střelcům Ocelářů 37 úspěšných zákroků.

"Opráším však tu frázi - je mi to úplně jedno, protože je důležitý hlavně ten třetí bod. A ten jsme dnes dokázali vybojovat," řekl Kopřiva novinářům.

K vychytané nule mu hodně pomohli i výtečně a obětavě hrající spoluhráči.

"Když jsme hráli v pěti, Třinec se moc do šancí nedostával a pohlídali jsme to. Mají však hrozně nebezpečné přesilovky. Když jsme hráli ve třech nebo ve čtyřech, tak tam dokázali zatopit," dodal Kopřiva.

Liberec - Slavia (Miroslav Kopřiva)

Při oslabeních na první pohled zaujal především bek Jiří Vašíček, který si lehal na led, aby pokryl co nejvíce prostoru na případnou křížnou přihrávku. "Nijak domluvené to nemáme, asi je to taková spontánní reakce," uvedl Kopřiva. "Nemáme rozdělené, že já bych měl spodek a on vršek. Na chytání je tam on, ale snažím se mu tak pomoct a vykrýt zároveň střelu i případnou křížnou přihrávku," vysvětlil Vašíček.

Oceláři hráli dnes dvakrát v pěti proti třem a psychicky je musela nahlodat především dvojnásobná přesilovka z 52. minuty, kdy ji hráli dlouhých 84 vteřin. "Tam mi bylo asi nejhůř, ale bylo důležité, že jsme si dali pozor na střely a hlavně i ty dorážky, a Třinec tak nesnížil, protože jinak bychom možná začali bláznit," poznamenal Kopřiva.

Slavia ubránila oslabení a potřetí udeřila
Pražané se však statečně ubránili a jen chvilku na to se trefil parádní ranou pod horní tyčku Tomáš Svoboda, což byla pro Třinec definitivní rána do vazu. "Jak jsme dali ten třetí gól, tak jsem věděl, že už je hotovo," připustil Kopřiva.

Slavia tak nadále překvapuje skvělým vítězným tažením. Do sezony a následně i do play off vstupovala spíše jako jeden z outsiderů, družina kouče Vladimíra Růžičky však znovu potvrdila, že je mužstvem stvořeným pro play off. "Z nás tady nikdo ale asi nijak překvapený není, protože my jdeme do zápasů s tím, že vyhrajeme," řekl s úsměvem Kopřiva.

Jeho tým míří nyní na sever Moravy se stejným náskokem, jako měl proti Liberci, o nějž však nakonec málem přišel a vypadl. "V pondělí jedeme do Třince a budeme se snažit uhrát tu výhru hned tam," řekl Kopřiva. Co však udělat ve srovnání se soubojem s Bílými Tygry lépe? "Vyhrát hned ten pátý zápas, to by bylo nejlepší," prohlásil Kopřiva. Ví ovšem, že půjde o těžký úkol. "Třinec je však teď pod tlakem. Oni po výhře v základní části musí, my jen můžeme. A my hodně chceme," ujistil Kopřiva.

Autoři: ,

Pronájem bytu 2+kk s lodžií Třeboň
Pronájem bytu 2+kk s lodžií Třeboň

Jiřího Havlise, Třeboň - Třeboň II, okres Jindřichův Hradec
11 990 Kč/měsíc