Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chci zkusit něco nového, přiznal Hašek mířící do Spartaku Moskva

Sport

  12:26
PRAHA/MOSKVA - Angažmá české brankářské hvězdy Dominika Haška ve Spartaku Moskva je prakticky jisté. Ačkoliv pětačtyřicetiletý hrdina olympijských her v Naganu oficiálně tvrdí, že jedinou jistotou je to, že bude pokračovat v kariéře, v rozhovoru pro ruský deník Sport Express přiznal, že o angažmá v Kontinentální lize vážně uvažuje.

Dominik Hašek. foto: ČTK

"Dostal jsem nabídky z několika klubů a vím, že v Česku opravdu chtějí, abych zůstal doma. Upřímně ale říkám, že chci zkusit něco nového. Například KHL," řekl brankář, který v minulé sezoně pomohl Pardubicím k zisku mistrovského titulu. Do Spartaku jej láká český trenér Miloš Říha.

"Odborníci se domnívají, že je to nejkvalitnější liga v Evropě, a asi je to pravda. Není divu, že tam působí spousta vynikajících hráčů," uvedl Hašek. Dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru, který získal šestkrát Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře NHL, by měl podle neoficiálních informací odletět v tomto týdnu na jednání přímo do Moskvy.

A po podpisu smlouvy se hned vrátit zpět do Prahy, kde se tento týden začal připravovat pod vedením osobního trenéra Josefa Bruka na novou sezonu. Podle agentury Reuters plánuje Spartak uspořádat v pondělí tiskovou konferenci, na které Haškův příchod oznámí.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...