Chomutov znovu prohrál, v předehrávce nestačil na Plzeň

20:21
Chomutov - Hokejisté Chomutova prohráli v předehrávaném utkání 25. kola extraligy s Plzní 1:2 a připsali si jedenáctou porážku z posledních dvanácti zápasů. Pod sedmi prohrami je podepsaný nový kouč Josef Turek. Chomutov je nadále beznadějně poslední.

Straka a Pitule u mantinelu foto: ČTK

Piráti přivítali úřadujícího mistra s další posilou v sestavě, kanadským útočníkem Bomersbackem, kterého v den zápasu angažžovali. Jednatřicetiletý hráč prožil obnovenou premiéru v extralize proti týmu, v němž v sezoně 2009/10 zářil.

Hned na začátku byl na ledě při brance Indiánů, kteří se už ve druhé minutě dostali zásluhou Hollwega do vedení. Rychle inkasovaná branka ale s domácími neotřásla a již v 5. minutě v první přesilové hře vyrovnali. Machovského v plzeňské brance překonal střelou od modré Balej.

Severočeši byli i poté aktivnější a Machovský měl mnohem více práce než jeho protějšek Růžička. Jen v první třetině si plzeňský gólman připsal jedenáct úspěšných zákroků a měl velkou zásluhu na nerozhodném stavu. Ve velké šanci jej nepřekonal ani v další početní výhodě Divíšek.

Ve druhé části se ale obraz hry změnil. Plzeň povzbudila úvodní početní výhoda, kterou sice i díky Růžičkovým zákrokům nevyužila, ale šest sekund po návratu Bartejse na led se prosadil bekhendovou střelou Tomáš Sýkora. "Nešťastný gól bekhendem ze strany, který rozhodl. Ale hráči makají, tvrdě trénujeme. Já věřím, že to zvedneme," řekl chomutovský trenér Josef Turek.

Piráti se snažili vyrovnat, spolehlivého Machovského se jim ale překonat nedařilo. Neuspěl ve 48. minutě ve slibné šanci kapitán Bartečko, v 56. minutě se individuálně neprosadil Hřebejk a neujaly se ani příležitosti v samém závěru při power play. "Nepodali jsme oslnivý výkon, ale body jsou cenné. I na dva góly se dá vyhrát, k čemuž je potřeba dobrý výkon gólmana. A to Matěj Machovský předvedl," pravil kouč Plzně Milan Razým.

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Balej (Krstev, J. Mrázek) - 2. Hollweg (T. Sýkora), 25. T. Sýkora (Dvořák, J. Jeřábek). Rozhodčí: Lacina, Pavlovič - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:5, navíc Sikora, Kubinčák (oba Chomutov) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3167.

Chomutov: M. Růžička - Novák, Pulpán, Krstev, J. Mrázek, Šulák, Rutta, Bartejs - D. Hruška, J. Straka, Hřebejk - Balej, Divíšek, Bartečko - Bomersback, Kämpf, Kubinčák - Šagát, Sikora, Račuk. Trenéři: Turek a R. Kaše.

Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, Marcel, J. Jeřábek, Boháč - J. Sýkora, Kašpařík, Lev - Kratěna, Vlasák, Pletka - Dvořák, T. Sýkora, Hollweg - Indrák, Pitule, Vlček.
Trenéři: Razým a Michal Straka.