7. května 2011 12:27 Lidovky.cz > Sport > Hokej

'Chtěli jsme Čechy skalpovat. Ti nám to ale natřeli'

Česko - Slovensko (smutní Slováci) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Slovensko (smutní Slováci) | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

BRATISLAVA Slovenským hokejistům po páteční porážce 2:3 s českou reprezentací na mistrovství světa hoří podle deníku Šport země pod nohama. "Slovensko v komatu" hlásá list na titulní stránce, neboť domácímu výběru vážně hrozí, že nepostoupí do čtvrtfinále. "Naděje stále žije!" napsal nejčtenější slovenský deník Nový čas s tím, že dnes musí tým pořadatelské země porazit Finsko.

Slovenské noviny konstatují, že čeští hokejisté byli v pátečním zápase lepším týmem. "Pro slovenské fanoušky a jistě i reprezentanty bylo až nepříjemné sledovat, jak v některých fázích 'bratrského' souboje, zejména ve druhé části prostřední třetiny, čeští hokejisté dominovali na ledě.

V Orange aréně ukázali znovu velmi dobrý výkon a proměnili ji místy na české hokejové království. Zesměšňovali jedno z ústředních hesel MS 2011: My jsme tady doma," napsal Šport. Nový čas kritizoval Čechy, že před zápasem rozpoutali zákulisní válku. "Uplakaní" hráči i trenéři si podle listu stěžovali na všechny strany, například na náhodné spuštění alarmu na chodbě hotelu, v němž bydlí, anebo pozdější odchod Slováků z tréninku.

"Bratři nám to natřeli, ale stále dýcháme," píše deník Plus 1 den. Slovenští hokejisté podle něj dvě třetiny odolávali aktuálním mistrům světa, po prohře o jednu branku však důležité body nezískali. "Ačkoli jsme velmi toužili oskalpovat bratry Čechy, zase jsme na ně nevyzráli. Parta kolem skvělého Jaromíra Jágra nám v poslední třetině zasadila tvrdé rány a celý slovenský tým srazila k zemi," napsal list.

ČTK