20. září 2018 8:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Čína investovala do sportu 3 miliardy. Když se zapojíme do dění, můžeme podpořit rozvoj, ví komisař NHL Bettman

Komisionář NHL Gary Bettman. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Komisionář NHL Gary Bettman. | foto: ČTK/AP

Peking Jak se rozrůstají přípravné zápasy NHL v Číně, tak má tato organizace stále větší a větší zájem o růst hokeje v této zemi. Důvodem jsou hlavně Zimní olympijské hry v roce 2022 v Pekingu.

K propagaci slouží například i putování populární trofeje Stanley Cupu, který navštívil i například Velkou čínskou zeď.

Tento rok se odehrály dva zápasy na čínské půdě, v obou případech šlo o střetnutí Bostonu Bruins s Calgary Flames. První zápas v Shenzenu opanovali Bruins 4:3 po samostatných nájezdech, středeční zápas opanoval Boston 3:1. Za Boston nastoupil v obou zápasech David Pastrňák a obránce Jakub Zbořil.

Právě havířovský odchovanec Jakub Pastrňák patří k hlavním protagonistům letošní prezentace NHL v Číně. Útočník Bostonu navštívil nejlidnatější zemi světa i v minulých dvou letech, kdy předváděl své umění mladým talentům

David Pastrňák slaví.

David Pastrňák slaví.

Jednou z hlavních Pastrňákových náplní jsou i tréninky s malými dětmi. Tahoun Bostonu se je snaží inspirovat. „Předávám jim zkušenosti, které jsem v NHL nasbíral. Hodně jsem s nimi trénoval a užili jsme si spoustu zábavy. Jsou velmi milé a přátelské. I přes jazykovou bariéru to byla pořád sranda,“ prozradil oblíbený útočník.

„Je úžasné vidět hokej, jak roste a lidé ho a více a více milují,“ nechal se slyšet například útočník Vancouveru Canucks Bo Horvat.

NHL se snaží o popularizaci sportu v zemi s 1.4 miliardou lidí stejně jako se povedlo NBA. „Jsme přesvědčeni, že když se zapojíme do dění v místní komunitě, tak zde můžeme podpořit rozvoj a růst hry,“ nechal se slyšet komisař NHL Gary Bettman.

S pravidelným zavedením přátelských zápasů, školních programů či pravidelných tréninkových jednotek pro děti je to více než reálné.Čína navíc zlepšení v zimních sportech před olympiádou v roce 2022 bere hodně vážně. Do projektů okolo zimních sportů totiž investovala 3 miliardy...

Advantage Consulting, s.r.o.
KRESLIČ VE VÝROBNÍ SPOLEČNOSTI

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč