Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čistka ve Spartě: končí Výborný a dalších 8 hráčů

Sport

  21:53aktualizováno  22:12
PRAHA - Pořádný průvan se prohnal kabinou hokejistů Sparty po zpackané sezóně. Ze všech funkcí z osobních důvodů rezignoval dosavadní prezident klubu Viliam Sivek, kterého v pozici šéfa Sparty nahradil Petr Bříza. Za sportovní úsek převzal naplno zodpovědnost Otto Sykora, který se rozloučil s devíti hokejisty, v čele s Davidem Výborným a Ondřejem Kratěnou.

Miroslav Hořava (vlevo), Petr Bříza a Viliam Sivek. foto: ČTK

Valná hromada hokejové Sparty pořádně zatřásla s holešovickým klubem, který zakončil aktuální sezonu na dvanáctém místě. Z funkcí předsedy představenstva a prezidenta klubu (ta byla následně zrušena) odstoupil z osobních důvodů Villiam Sivek. V čele klubu jej nahradil dosavadní generální manažer (funkce byla taktéž zrušena) Petr Bříza.

Tomu bude Sivek, jeden z nejúspěšnějších šéfů Sparty historie (stojí za tituly z let 2006 a 2007), nadále pomáhat v roli konzultanta. Za sportovní úsek převzal plnou zodpovědnost sportovní manažer Otto Sykora. A ten se uvedl rázně. "Jádro Sparty musíme změnit," řekl a následně vyjmenoval devět hráčů, které fanoušci v následující sezoně v dresu Sparty neuvidí.

Vítkovice - Sparta (David Výborný).

V čele s kapitánem Davidem Výborným a Ondřejem Kratěnou. "Pro Spartu toho v minulosti odvedli mnoho dobrého a pro řadu lidí byli tváří Sparty. V současné době ale budujeme nový tým a David Výborný s Ondřejem Kratěnou nám do jeho konceptu už nezapadají," obhajoval svůj postoj Sykora pro web Sparty.

Kádr osminásobného mistra ligy po jedné z nejhorších sezon v historii dále opustí obránci Petr Macholda, Doug O´Brien a Michal Gulaši, který neprodloužil smlouvu, a útočníci Radek Smoleňák s Tomášem Kůrkou. Na hostování odejdou Karel Hromas a Marek Bartánus. Koho Sykora místo nich přivede? To zatím tají.

Karlovy Vary - Sparta (Ondřej Kratěna)

"Chci, aby Sparta hrála rychlý, hodně bruslivý a nátlakový hokej. Noví hráči tak musí splňovat tyto kritéria spolu s enormním nasazením. Ve hře našeho týmu musí být cítit nadšení ze hry," vysvětlil Sykora. Zároveň však podotýká, že zatím nemůže být konkrétní. "Prosíme zatím o trpělivost, hráči mají stále platné smlouvy v jiných klubech. Kádr budujeme postupně a čeká nás hodně práce," dodal.

Jako o největší možné posile se spekuluje v zákulisí o Janu Markovi z Atlantu Mytišči, kterého pod koučem Milošem Říhou nyní čeká finále play off KHL. Přestupní období tak bude od 1. května v českých končinách pořádně divoké...

Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!
Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!

Vánoce ťukají na dveře a za pár dnů již přivítáme první adventní neděli. Zpříjemněte si vánoční atmosféru krásnou výhrou, která potěší malé i...