Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cítili jsme finále, teď se porveme o bronz, plánuje Kovář

Sport

  21:34
HELSINKY/PRAHA - Zklamání, ale také odhodlání porvat se o bronzové medaile. Takové jsou bezprostřední reakce českých hokejistů po semifinálové prohře se Slováky.

Smutní čeští hokejisté foto: Reuters

"Po čtvrtfinále jsme všichni cítili, že to finále není tak daleko. Samozřejmě jsme věděli o síle Slováků, ale představovali jsme si to trošku jinak," soukal ze sebe brankář Jakub Kovář, podle kterého rozhodl zápas druhý gól Slováků na začátku třetí třetiny. "Mrzí mě ta první branka," připomněl moment, kdy ho z úhlu prostřelil zkušený Miroslav Šatan. Podle Kováře však nebude těžké najít motivaci pro nedělní zápas o bronz. "Každý by si tu placku chtěl odvézt a věřím, že se o ni popereme," dodal.

"Musíme na to rychle zapomenout, pořád hrajeme o medaile, pořád je o co hrát," burcoval čtyřicátník Petr Nedvěd. Zklamání cítí hlavně proto, že cítí, že to byla jedna z jeho posledních šancí, jak se dotknout poháru pro mistra světa. "Takových příležitostí už moc mít nebudu, takže jsem hodně naštvanej," smutní Nedvěd.

ČTĚTE TAKÉ:

Jediný český střelec v bitvě se Slováky Michael Frolík zase litoval, že při svých šancích nezachoval chladnější hlavu. "Měl jsem tam ještě ve třetí třetině v prvním střídání dvě šance a možná jsem to měl vyřešit trošku jinak," přemítal Frolík, ale ani nezapomněl pochválit slovenského brankáře Jána Laca. "Chytal velice dobře a dokazuje to na celém turnaji. Nebylo jednoduché ho dneska překonat," vyzdvihl výkon Laca.

"Zítra musíme přijít a uhrát ten bronz," uzavřel semifinálový den Nedvěd.

Autor:

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat