23. listopadu 2011 22:28 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Crosby? Šetřit ho nikdo nebude, tuší Kočí

Sidney Crosby | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sidney Crosby | foto: Reuters

PRAHA Momentálně působí v extraligové Spartě, ovšem NHL si ho pamatuje velmi dobře. Však tam hokejista David Kočí (30) neměl ještě minulou sezonu problém poprat se s těmi největšími tvrďáky. Ze svých zkušeností si nemyslí, že by na Sidneyho Crosbyho brali odteď soupeři ohled. "Ale taky ho nebudou chtít záměrně zranit."

LN: Podle vás ho tedy protihráči nebudou nijak šetřit?
Ne. V NHL teď panuje respekt a úcta mezi hráči, navíc liga začala špičkové hráče chránit tím, že útoky na hlavu tvrdě trestá. Na druhou stranu – zadarmo Crosbymu taky nikdo nic nedá. To ví sám.

LN: Ale stejně: nemůže mít v jeho případě některý hráč zábrany?
Je to možné… Ta hra je ale tak rychlá, že se občas nějaká prasárna stane, i když to nechcete. Zapomeňte však na to, že ho někdo nechá projíždět z rohu jen tak. Nepřipadá v úvahu. Naopak.

ČTĚTE TAKÉ

LN: Takže do něj mohou jít soupeři ještě tvrději než dřív?
To půjdou. Jak tam znám trenéry, po každém návratu hráče říkají těm svým, aby ho řezali. Žádné šetřete ho nebo tak něco…

LN: To nemohou nosit v hlavách, že kdyby zhatili takové hvězdě kariéru, stali by se psanci?
To si nemyslím. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale když někoho trefíte tvrdě, ale čistě, získáte si v NHL reputaci – a jestli jste někoho zranili, to už je potom smůla. Prostě to byl čistý zákrok. Ani já teď v extralize nekoukám, jestli nastupuju proti Petru Nedvědovi.

LN: Má teď Crosby okolo sebe ještě zvýšenější ochranu?
To si pište, Pittsburgh si uvědomuje, co má za hvězdu. Podepsali bijce MacIntyrea, je tam tvrdý bek Engelland, zastat hráčů se umí třeba Cooke. Ale věřím, že by se teď za něj postavil i takový Malkin.

LN: Na jaké týmy by si teď měl Crosby dávat největší pozor?
Zrovna Islanders umí dělat občas prasácké věci. Dost tvrdé hráče mají ve Východní konferenci třeba i Boston nebo Toronto.