Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Crosby už trénuje v plné zátěži. Návrat se blíží

Sport

  18:45
Sidney Crosby udělal další krok k návratu do NHL, když od 5. ledna nehrál kvůli otřesu mozku. Kapitán Pittsburghu dostal povolení se připravovat v plné zátěži. V posledních týdnech mohl trénovat na ledě pouze s přísným zákazem jakéhokoli kontaktu.

Hvězda Pittsburghu Penguins Sidney Crosby foto: Reuters

Chytat bude Vokoun

V noci ze čtvrtka na pátek do Pittsburghu zavítá Washington. V brance Capitals se objeví zkušený Tomáš Vokoun. Michal Neuvirth s týmem ani neodcestoval, trenér Boudreau se nechal slyšet, že Neuvirth má potíže se zraněním v dolní části těla. Vokounovi tak bude krýt záda Braden Holby, jenž byl povolán z farmy.

"Jo, mám povolené souboje. Je do velký krok dopředu," oddechl si olympijský vítěz z Vancouveru. Crosby dostal povolení před čtvrtečním rozbruslení před zápasem s Washingtonem.

Ještě není jasné, kdy Crosby nastoupí do ostrého utkání. Je ale jisté, že návrat je zase o kus blíž.

"Po tak dlouhé době trénovat na sto procent... Možná budu ze začátku váhavý a někdo mě bude muset narazit, abych si zvykal na zápasové situace," vylíčil.

"To že měl upravený tréninkový kemp Sidneymu výrazně pomohlo. Je jednodušší se vrátit na začátku sezony než uprostřed," pravil kouč Dan Bylsma.

Nehraje ani Malkin

Problémem může být, že Penguins hrají následných sedmnácti dnech devět utkání. Není tak příliš prostoru pro tréninkové jednotky. Crosby bude na ledě se spoluhráči hlavně při předzápasových rozbrusleních.

Kromě Crosby má potíže další hvězdný Tučňák Jevgenij Malkin, který nehrál poslední dvě utkání kvůli nespecifickému zranění v dolní části těla.

Ruský reprezentant vynechal velkou část loňské sezonu kvůli přetrhaným vazům v koleni. Klub ale ohledně Malkinova stavu sdílný příliš není, jak je v NHL zvykem.

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...