Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Ďáblové dokázali snížit stav série

7:45
NEW YORK - Hokejisté New Jersey dokázali po dvou domácích porážkách vybojovat vítězství na ledě New Yorku Rangers 4:3 v prodloužení a snížili stav série prvního kola play off NHL na 1:2.

Brankář Rangers Henrik Lundqvist dostává gól od Zacha Parise z New Jersey. foto: ČTK

Jedním gólem k tomu přispěl i český útočník Patrik Eliáš, který v 33. minutě využil přesilovou hru a vyrovnal na 2:2. Vítězný gól vstřelil po šesti minutách nastaveného času John Madden, když se jeho přihrávka z rohu útočného pásma odrazila do branky od brusle domácího obránce Marca Staala. Na všechny tři góly Rangers přihrál český kapitán Jaromír Jágr.

Rangers vs. Devils (video)

Hrozbu třetí porážky odvrátili v prodloužení také hráči Bostonu, kteří na vlastním kluzišti porazili Montreal 2:1. Výhru pro domácí zajistil v 10. minutě prodloužení Marc Savard, jehož tým tak přerušil sérii třinácti porážek ve vzájemných zápasech s Canadiens.

Vyrovnaný stav 1:1 na zápasy je v sérii mezi Washingtonem a Philadelphií. Flyers dokázali vyhrát druhý zápas v hlavním městě Spojených států 2:0. Hlavní zásluhu na tom měla pozorná obrana hostů v čele s brankářem Martinem Bironem, který zlikvidoval všech 24 střel a potřetí z posledních čtyř zápasů vychytal čisté konto. Oba góly vstřelili už v první třetině R. J. Umberger a Jeff Carter.

Výsledky - 1. kolo play off NHL:

Východní konference - 2. zápas:

Washington - Philadelphia 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky: 6. Umberger, 16. Carter. Střely na branku: 24:41. Diváci: 18.277. Stav série 1:1.

Východní konference - 3. zápasy:

Boston - Montreal 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 7. Lucic, 70. Savard - 25. Kostopoulos. Střely na branku: 31:28. Diváci: 17.565. Stav série 1:2.

NY Rangers - New Jersey 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 13. a 41. Dubinsky (na obě Jágr a Straka), 27. Avery (Jágr) - 4. Brylin, 33. Eliáš, 36. Parise, 67. Madden. Střely na branku: 30:33. Diváci: 18.200. Stav série 2:1.

Západní konference - 3. zápas:

Calgary - San Jose 4:3 (1:3, 1:0, 2:0)

Branky: 14. Iginla, 31. Langkow, 42. Phaneuf, 57. Nolan - 2. Clowe, 4. Marleau, 4. Murray. Střely na branku: 25:27. Diváci: 19.289. Stav série: 2:1.