Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Další ‚ožrala‘ v Pardubicích. Mistr světa Svoboda boural opilý a už není trenérem gólmanů

Sport

  17:45
Pardubice - Hokejový mistr světa z roku 2005 Adam Svoboda byl kvůli dopravní nehodě pod vlivem alkoholu odvolán z funkce trenéra brankářů extraligových Pardubic. O víkendu byl účastníkem autohavárie, po které mu podle Pardubického deníku naměřili 1,8 promile alkoholu.

7. KVĚTNA: HOKEJISTA ADAM SVOBODA SPÁCHAL SEBEVRAŽDU. Pro všechny, kteří ho znali, to byl obrovský šok. Bývalý gólman Pardubic, Slavie a reprezentace byl totiž odjakživa veselá kopa, nikdo by do něj neřekl, že může mít splíny. Přesné důvody dobrovolného odchodu nejsou známy, spekulovalo se o tom, že se mu začal hroutit svět po nehodě, při níž mu naměřili 1,7 promile alkoholu. Přišel kvůli ní o práci trenéra brankářů v Pardubicích a posléze také u reprezentační osmnáctky. foto: Reprofoto

„Adam Svoboda informoval vedení klubu, že byl v sobotu účastníkem dopravní nehody a že svou situaci řeší se svým právním zástupcem,“ uvedl pardubický klub v tiskovém prohlášení.

„Klub ji ze své pozice považuje za osobní záležitost Adama Svobody a o jeho nástupci v realizačním týmu intenzivně jedná,“ dodalo vedení klubu.

Nehoda se stala v sobotu před sedmou hodinou večer mezi Přeloučí a Valy. Podle Pardubického deníku volvo XC90, které řídil Svoboda, přejelo do protisměru, a srazilo se s felicií. Oba řidiči utrpěli zranění.

„Byli převezeni do nemocnice, jeden s povrchovým poraněním krku, druhý se zhmožděním hrudníku a hlavy,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

„Řidič vozidla Volvo se na místě na výzvu policistů podrobil dechovým zkouškám na alkohol. V obou případech byla zkouška pozitivní, a to s hodnotou 1,8 promile,“ uvedl mluvčí pardubické policie Jiří Tesař.

Nový trenér Pardubic Ladislav Lubina
Dušan Salfický

Poslední tým extraligové tabulky tak musí řešit další potíže. Na konci srpna informoval server SeznamZprávy, že obránce Petr Čáslava, který je jedním akcionářů klubu, měl při dopravní kontrole pozitivní test na kokain.

Mistr světa z roku 2010 Čáslava je v Dynamu v současné době asistentem trenéra Ladislava Lubiny, který v červenci 2008 způsobil dopravní nehodu, při níž zahynul otec fotbalisty Vratislava Lokvence. 

Lubina z místa nehody utekl a na policii se přihlásil za více než šest hodin. V květnu 2009 byl za nehodu, útěk od nehody a neposkytnutí pomoci odsouzen na dva roky podmíněně.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...