Hokejista David Pastrňák.

Hokejista David Pastrňák. | foto: ČTK

•   7:15
New York - Hokejový útočník David Pastrňák asistoval v NHL při prohře Bostonu 2:6 na ledě New Yorku Rangers u obou branek týmu. Havířovský rodák si vylepšil osobní statistiky na devět gólů a sedm přihrávek z 11 zápasů a dostal se do čela produktivity českých hráčů, ve které má 16 bodů také Dominik Kubalík (6+10). U jedné branky Bruins, kterým chyběl potřetí v řadě David Krejčí, asistoval i Jakub Zbořil.

Pastrňák si připsal první bod v zápase ve 25. minutě, když po jeho krásné přihrávce z levé strany doklepl Patrice Bergeron puk do prázdné branky a snížil na 1:2. Bostonu ale nevyšla pasáž na přelomu druhé a třetí třetiny, ve které Rangers během necelých pěti minut odskočili čtyřmi zásahy na 6:1.

Skóre už jen v závěru upravil svým 300. gólem v NHL Brad Marchand, jenž dorazil Pastrňákovu střelu z pravého kruhu. U branky asistoval i Zbořil. Boston od utkání pod širým nebem, ve kterém zazářil Pastrňák hattrickem, prohrál oba zápasy s hrozivým skóre 4:13.

V dresu Rangers si připsal Libor Hájek dva kladné body do tabulky +/-. Ve stejné statistice dosáhl Pastrňák i přes vysokou prohru jako jediný z týmu plusových hodnot (+1) a Zbořil skončil na nule.

Výsledky NHL:

• NY Rangers - Boston 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
    Branky: 14. Di Giuseppe, 23. R. Strome, 39. Blackwell, 40. Kreider, 42. Bučněvič, 44. Brodzinski - 25. Bergeron (Pastrňák), 48. Marchand (Pastrňák, Zbořil)
    Střely na branku: 34:33
    Diváci: 1800 (omezený počet)
    Hvězdy zápasu: 1. R. Strome, 2. Fox, 3. Lindgren (všichni NY Rangers)
  • Minnesota - Los Angeles 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
    Branky: 13. Kaprizov, 15. Bjugstad, 16. Eriksson Ek - 58. J. Carter
    Střely na branku: 30:28