Sparťané drama s Chomutovem nezvládli

Sparťané drama s Chomutovem nezvládli | foto: ČTK

Další sparťanská blamáž. Chomutovu dovolila rozhodující gól deset sekund před koncem

•   21:00
PRAHA - Hokejisté předposledního Chomutova zvítězili v předehrávce 32. kola extraligy 4:3 na ledě Sparty, kterou porazili popáté z posledních šesti zápasů. Piráti sice ztratili vedení 3:1, ale v čase 59:50 rozhodl o jejich úspěchu útočník Lukáš Vantuch. Sparta prohrála pátý z uplynulých šesti duelů.

Předehrávka 32. kola hokejové extraligy:

Sparta - Chomutov 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
10. Forman (Piskáček), 25. Buchtele, 45. Kalina (P. Vrána) - 5. V. Růžička ml., 9. V. Růžička ml. (T. Svoboda, Marjamäki), 11. Marjamäki (T. Svoboda, Antropov), 60. Vantuch (Jank, Duda). Rozhodčí: Bejček, Pešina - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 2:5, navíc J. Stránský (Chomutov) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5589.

Do první velké šance se dostal ve čtvrté minutě domácí Buchtele, ale Peters jeho pokus vykryl. Vzápětí nastřelil De la Rose Růžičku, který z brejku překonal Machovského střelou z pravého kruhu k protější tyči. Piráti se ubránili při Knotově trestu a v deváté minutě jim vyšel další protiútok. Po přihrávce Tomáše Svobody se opět trefil Růžička, tentokrát z levého kruhu k levé tyči. Sparta - Chomutov (Vantuch střílí rozhodující gól)

Za 103 sekund Sparta snížila. Forman projel přes celé hřiště, jeho první pokus se k němu vrátil od Dietzovy brusle a druhý si srazil betonem do branky Peters. Za další 28 vteřin Chomutov vedl opět o dva góly. Marjamäki vystřelil z pravého kruhu přes Blaina a Machovský opět kapituloval.

Na přelomu prvního a druhého dějství odolali hosté při Antropovově trestu. Ve 25. minutě se radovala Sparta v oslabení při Beranově pobytu na trestné lavici. Buchtele vystihl Jankovu rozehrávku na modré čáře a z úniku prostřelil Peterse mezi betony.

V polovině utkání po kombinaci s Pechem ztroskotal zblízka na chomutovském gólmanovi Pšenička a potom neuspěl ani Forman. Na druhé straně nedotáhnul individuální akci bek Knot. Piráti se pak ubránili při trestu Stránského.

Hned v úvodní minutě třetí třetiny byl po průniku blízko vyrovnání Kudrna, ale trefil horní tyč. Sudí Bejček s Pešinou si raději situaci ověřili u videorozhodčího. Ve 45. minutě už se Pražané dočkali. Po Vránově vyhraném vhazování využil Kalina clony před Petersem a od pravého mantinelu se trefil na bližší tyč.

Vantuch střílí rozhodující gól

Peters odolal při signalizované výhodě před Dudovým trestem i v následném oslabení. Sparta se tlačila za vedoucím gólem, ale neuspěla ani při vyloučení Tomáše Svobody. Petersovi pomohla i tyč. Na druhé straně zkusil zaútočit v oslabení na hattrick Růžička.

Chomutov pak neuspěl při Blainově trestu. Piráti se ale dočkali v závěru vítězné trefy. Dudův pokus z mezikruží propadl Machovskému mezi betony a Vantuch puk doklepl do prázdné branky.