Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dárek pro papeže. Otec František dostal od Romana Turka svůj první hokejový dres

Sport

  6:00
Vatikán - Dres Motoru České Budějovice je první hokejovým artefaktem, který kdy přijal papež František. V rámci audience jihočeských poutníků se přímo ve Vatikánu setkal se svatým otcem prezident a majitel klubu Roman Turek, který mu dres předal.

Majitel Motoru České Budějovice Roman Turek předává dres týmu papeži Františkovi. foto: hokejcb.cz

„Říkal, že má ve sbírce pouze fotbalové dresy, dres Motoru je tak pravděpodobně jeho vůbec prvním hokejovým,“ uvedl mistr světa z roku 1996 pro webové stránky klubu.

Někdejší reprezentační gólman se výpravy zúčastnil ve spolupráci Motoru s centrem pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením Arpida. Delegace hokejového klubu byla součástí audience jihočeských poutníků. 

„Papež byl moc rád, že spolupracujeme s Arpidou,“ doplnil Turek pro klubový web.

Turek mu předal dres Motoru s číslem 266, protože se v roce 2013 stal 266. papežem v historii. Na jmenovce pak měl název Franciscus (latinsky František).

„Měli jsme možnost i krátce pohovořit. Říkal, že dres Motoru je pravděpodobně jeho vůbec prvním hokejovým,“ doplnil vítěz NHL s Dallasem v roce 1999.

Dobrý pocit má i z toho, že 81letý Argentinec má velký zájem o podobné charitativní projekty.

„Při celém setkání bylo zřejmé, že mu jsou nejbližší lidé s hendikepem, kterým se snaží co nejvíce pomáhat,“ dodal Turek.

Organizace Arpida spolupracovala s Motorem i v pondělním domácím duelu s Českými Budějovicemi proti Prostějovu, které Motor odehrál ve speciálních dresech, které pro klub vytvořily děti z Arpidy.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Hledání dárku pro dítě nebo maminku: Co takhle jim darovat zábavu ve vaně?
Hledání dárku pro dítě nebo maminku: Co takhle jim darovat zábavu ve vaně?

Na relax ve vaně mnohdy v každodenním shonu zapomínáme. Koupelovými solemi a koncentráty německé značky tetesept darujete svým blízkým odpočinek a...

Mohlo by vás zajímat