Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Diváci v hale spali. Hokejisté Bernu rozhodli o postupu až v jednu hodinu ráno

11:15
ŽENEVA - Nejdelší zápas v historii švýcarského hokeje rozhodl o postupu Bernu do semifinále ligového play off. Vítěz základní části udolal v šestém čtvrtfinálovém utkání Ženevu na jejím ledě 3:2 až v závěru třetího prodloužení. Zápas skončil krátce před jednou hodinou ranní.

Fanoušci v Ženevě seděli v hale až do jedné hodiny ranní. foto: Reuters

Takhle neporazíme ani Mělník, supěl po pádu Chomutova do baráže o extraligu Růžička

Bern vedl od 48. minuty 2:0, ale v poslední minutě třetí třetiny si cestu za postupem zkomplikoval.

V čase 59:14 snížil Tommy Wingels a za dalších 17 sekund vyrovnal Daniel Winnik. Hokejisté Bernu ztratili v play off dvoubrankové vedení už počtvrté a vždy pak museli hrát prodloužení.

Čtvrteční duel ukončil po 117 minutách a 43 sekundách Mark Arcobello.

Dosavadním rekordem švýcarské ligy byl loňský barážový zápas mezi Klotenem a Rapperswilem-Jonou, který trval 102 minut a 32 sekund.