Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dlouhá pauza nebyla ideální, přiznal Ujčík

Sport

  22:43
TŘINEC - Před finálovou sérií hlásil, že by si jako soupeře přál raději Slavii. "Třinec od jisté doby moc nemusím," říkal vítkovický hokejista Viktor Ujčík. Jenže v první bitvě od něj musel skousnout porážku 2:5. Vítkovice tak prohrály první zápas a už v úterý se pokusí o reparát. "Musíme toho hodně změnit," ví dobře zkušený Ujčík.

Viktor Ujčík neproměnil trestné střílení foto: ČTK

Co zapříčinilo vaší porážku?
Třinec hrál výborný hokej, do ničeho nás moc nepustil a my si to prohráli zbytečnými fauly. Dělali jsme nešikovně, nešťastné fauly v útočné třetině. A jak je vidět, ty pak mohou rozhodovat i o vývoji celé série. Třinec přesilovky umí.

Také je to jejich velká síla...
To jsme samozřejmě věděli a připravovali jsme se na to. Ale když vám to lepí, tak se to často k vám odráží a dát gól je trochu snazší úloha. Tím nechci shazovat jejich výkon, ale když jsme se mohli dostat na nějaký kontaktní gól, tak se jim hned povedlo dát další.

Hledali jste recept, jak uhlídat kanonýra Martina Růžičku?
Když je proti nám takový střelec, tak se o tom samozřejmě bavíme. Ale když budeme hrát oslabení a navíc třeba dvojnásobné, tak se to těžko hlídá.

Byla pro vás nakonec nevýhoda, že Třinec odehrál v semifinále víc zápasů?
Nemyslím si, že by se to projevilo. Oni hrají doma, hrají finále, vyhráli v pátek a otočili sérii. Taková ta euforie v nich určitě zůstala a dokázali to dostat i proti nám. My musíme urvat druhý zápas a do těch dalších by se pak mělo lépe dýchat.

Takže ta pauza po rychlém semifinále byla cítit?
Ano, nebylo to ideální. My to měli podobně v prvním zápase proti Pardubicím, kde nás motali, ale naštěstí gól nedali. Čekali jsme, že se do nás Třinec opře, ale chtěli jsme to ustát.

Jak odlišný by měl být druhý finálový duel?
Určitě tam musí být větší tlak do brány. Lepší přesilovky... Musíme se snažit, abychom nebyli vylučovaní. My jsme se do těch zakončení ani moc nedostávali.

Vy osobně jste se netajil, že nemáte k Třinci ideální vztah. Čekal jste ostrou reakci fanoušků?
Řekl jsem svůj názor a už se k tomu nebudu vracet. Prohlásil jsem, že je mi milejší Slavia a za tím si stojím. Zažil jsem tu něco, co se mi nelíbilo, ale není dobré házet všechny do jednoho pytle (Poté, co se v roce 2003 vyléčil ze zranění z nehody na motocyklu a přestoupil do Sparty, fanoušci na něj křičeli, že měl raději umřít - pozn. red.). Když jsem si ale měl vybrat mezi Slavií a Třincem, volil jsem Slavii.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat