Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Do prvního zápasu baráže Jágr nezasáhne. Návrat zatím není na pořadu dne

Sport

  13:42
KLADNO - Hokejisté Kladna vstoupí v úterý do baráže o extraligu podle očekávání bez hvězdného útočníka a majitele klubu Jaromíra Jágra. Šestačtyřicetiletý hráč, který je stále zraněný, však nebude chybět na střídačce. Šance, že by se v průběhu baráže objevil na ledě, je podle jeho slov minimální. Za určitých okolností zapojení do hry ale Jágr nevyloučil.

Jaromír Jágr v zápase Kladna v Přerově foto: Stanislav HeloňaMAFRA

„Důležité je, jak to prožívají hráči. Já vím, že nebudu moct nastoupit, ale mám pocit, že hráči se těší. Že šance zahrát si extraligu pro všechny je obrovská, a když se podíváš po naší kabině, tak si ji zahráli dva tři hráči. Měla by to pro ně být velká touha a motivace pokusit se o návrat do extraligy,“ řekl Jágr novinářům po pondělním tréninku.

Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL byl na ledě bez výstroje, jen v teplákách. Sice na něm vydržel nejdéle ze všech, ale pouze lehce bruslil a trénoval střelbu.

Jágr je mimo hru od poloviny února s poraněnými vazy v pravém koleni a poškozeným meniskem. V play off první ligy sice naskakoval na pár vteřin, aby nasbíral minimální počet 15 startů pro případné zapojení v baráži, teď si ale výstroj oblékat nebude.

Kladenský kouč pěje ódy na Jágra: Hrát nemůže, ale jeho pomoc na střídačce je obrovská

„Asi začnu na střídačce. Radši bych byl na ledě, ale začnu na střídačce s trenérama,“ řekl Jágr s tím, že momentálně by bylo velkým riskem, kdyby začal hrát. „Nějakým tempem bych to asi zvládl, ale tempem baráže asi těžko. Hlavně nevím, jak bych ustál osobní souboje. Měsíc jsem víceméně nebyl na ledě. Nic jsme nedělal, neposiloval jsem. Šance, že bych se zranil, by byla hodně vysoká,“ podotkl.

Své případné zapojení do baráže dal do souvislosti i s výsledky Kladna. Kdyby se Rytířům dařilo, nezačal by hrát ani v momentu, pokud by se zdravotně cítil dobře. Stejně tak hrát nebude, když nebude fit. „Třetí varianta je, že by se nám nedařilo a já se cítil dobře, tak bych řekl, že nemáme co ztratit a zasáhl bych. To je ale až třetí varianta,“ vysvětlil Jágr.

Olympijský vítěz, dvojnásobný mistr světa a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru ví, že bez tréninku není schopen týmu ani vypomáhat například v přesilových hrách. 

„Abych byl přínosem, musím být stoprocentně zdravý a ve formě. Pokud nebudu, je zbytečné se někam cpát,“ zdůraznil Jágr. Před případným startem by musel s týmem alespoň deset dní naplno trénovat. „A já ještě ve výstroji nezačal, nemám žádný kontakt. Skoro vůbec nebruslím. Je předčasné o tom mluvit,“ řekl Jágr.

Během rozhovoru několikrát zdůraznil, že plně důvěřuje hráčům, kteří si baráž vybojovali. „Takže není důležité, jestli hraju nebo ne. Jsem nadšený, jak jsme odehráli play off. Kluci odevzdali maximum, hráli výborně a nemyslím si, že kdybych hrál, výkon bych nějakým způsobem zlepšil. Jen doufám, že budou pokračovat ve výkonech,“ přál si Jágr, který se do Kladna vrátil v lednu z NHL.

Dopředu zároveň potvrdil, že pokud by se Rytíři do extraligy, z níž sestoupili v roce 2014, vrátili, chce ji hrát se současným kádrem. „Spousta hráčů má obavy, že když mužstvo postoupí do extraligy, bude se mančaft měnit a přijdou jiní. Já mohu slíbit, že 99 procent hráčů tady zůstane. Myslím si, že ti, co si to vybojují, by měli dostat šanci si to zahrát,“ uvedl Jágr. Tento model je podle něj nejlepší. „Můžu mít spoustu kritiků, ale je mi to jedno. Věřím, že je to nejlepší cesta, jak se tam dostat,“ uvedl.

Nejslavnější odchovanec kladenského klubu je sám zvědavý, jaký bude rozdíl mezi prvoligovými a extraligovými kluby. „Vidím, že určitý je. V druhé nejvyšší soutěži se hraje více agresivně. Hráči hrají o všechno, nemají co ztratit. Připadá mi, že u některých týmů v extralize není taková rychlost, ale možná jsou šikovnější. Hrají s rozvahou, se systémem. Teď narazí dva systémy na sebe a uvidíme, co to přinese,“ uvažoval Jágr.

Autor:

Znáte metodu sous-vide? Vyzkoušejte Kuřecí prsa k natrhání, vaše rodina si je zamiluje!
Znáte metodu sous-vide? Vyzkoušejte Kuřecí prsa k natrhání, vaše rodina si je zamiluje!

Metoda sous-vide zajišťuje masu díky přesnému nastavení teploty a doby při vaření šťavnatost. Kuřecí prsa zůstanou měkká a plná chuti. Zapojte se...