Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dominik Hašek bude chybět Pardubicím tři až šest týdnů

Sport

  11:11aktualizováno  29. října 0:59
PARDUBICE - Tři až šest týdnů si Dominik Hašek odpočine od hokeje. Alespoň tak zní prognóza lékaře pardubického hokejového celku Jana Vanáče.

Pardubický brankář Dominik Hašek sleduje utkání ze střídačky. foto: Zavoral LiborČTK

Olympijský šampion z Nagana nedohrál nedělní střetnutí proti Českým Budějovicím kvůli natažení úponu zadního stehenního svalu a­po sérii vyšetření již v úterý zahájil rehabilitaci.

Doktoři ho navíc uklidnili, že nedošlo k natržení či dokonce přetržení úponu, o čemž se bezprostředně poté, co Haška převezli ze stadionu do pardubické nemocnice, spekulovalo. Ve středu pardubický brankář pro Lidové noviny připustil, že ho slova lékaře o ­několikatýdenní pauze nijak zvlášť nezaskočila.

"Něco podobného jsem víceméně očekával. Teď už ale hlavně přemýšlím o tom, jak pokud možno urychlit léčení, abych se mohl brzy vrátit na led v co nejlepší kondici. Rozhodně mě ani na chviličku nenapadlo, že by tohle zranění mohlo znamenat konec mé kariéry. To skutečně vůbec ne."

Hašek má pro tento týden naordinovaný absolutní klid, který mu zpestří rehabilitace. "Polykám nějaké prášky a zahájil jsem také elektroléčbu," popisuje. "Příští týden bych rád začal s posilováním zraněného svalu. Ostatně, v tomto duchu mluvil i docent Pavel Kolář."

Vancouver? Zklamání vnímá
V čase, kdy Hašek podstupoval u ­lékařů vyšetření, ho zastihla další nemilá informace. Trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička totiž v pondělí naznačil, že s Haškem nejspíš do týmu pro olympiádu ve Vancouveru nepočítá.

"Samozřejmě, že bych si ve Vancouveru zachytal rád. Když pak člověk zjistí, že se tam nejspíš nepodívá, jisté zklamání určitě cítí. Ale popravdě řečeno na tyhle věci teď skutečně téměř nemyslím. Pro mě je prvořadé, dát se co nejdříve stoprocentně dohromady a dostat se do kondice, v jaké jsem byl před tím, než jsem se zranil. Vše ostatní se bude odvíjet právě od mého zdraví a formy..."

Pomozte se zbavit zácpy u vašich dětí: zařaďte do jejich jídelníčku vlákninu GOS/FOS
Pomozte se zbavit zácpy u vašich dětí: zařaďte do jejich jídelníčku vlákninu GOS/FOS

V poslední době se stále více hovoří o významu vlákniny GOS/FOS. Co to vlastně je a proč by neměla chybět ve stravě vašeho potomka? Může například...