Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dominik Hašek: Na nabídku zatím stále čekám

Sport

  22:00
PRAHA - Takže pořád nic... Hokejový brankář Dominik Hašek (46) se vrátil z dovolené, avšak žádná vábnička z KHL na něj doma nečekala. "Rád bych ale znal svou budoucnost co nejdříve," svěřila se česká sportovní legenda v rozhovoru pro Lidové noviny.

Spartak - Omsk (Hašek). foto: ČTK

LN Ani v těchto hodinách vám čirou náhodou nějaký smysluplný návrh z Ruska nedorazil?
Čirou náhodou se pořád nic neděje... Takže se teď budu dívat na mistrovství, a když se něco stane, tak se stane. A když ne, tak zkrátka ne.

LN Několikrát jste již říkal, že jinde než v Rusku už chytat nehodláte a že se vám nechce zkoušet štěstí v klubu, který nemá šanci na Gagarinův pohár. Ze hry tak zřejmě vypadl Petrohrad, kam zamířil trenér Miloš Říha, s nímž jste si prý ve Spartaku Moskva kolem krku zrovna nepadali.
Že Říha podepsal Petrohradu slyším od vás poprvé. Já už jsem se k tématu Miloš Říha vyjádřil a nechci se k němu vracet. Petrohrad ale určitě patří ke špičkovým klubům.

LN Dokdy hodláte na případnou nabídku čekat?
Rád bych samozřejmě znal svoji budoucnost co nejdřív. Čas mě příliš netíží, ale jsem připravený i na situaci, že skutečně nedostanu nabídku, která by se mi zamlouvala.

LN Nebodlo vás u srdce, když Tomáš Vokoun reprezentaci odmítl? Trenér Hadamczik přece nechtěl dát právě vás dva k sobě...
Přiznám se, že loni mně bylo líto, že jsem na mistrovství nemohl jet. Měl jsem formu, cítil se výborně. Letos jsem ale konec sezony neměl takový, jak bych si představoval, navíc jsem byl skoro celý rok z domova. Takže jsem se ocitl v úplně jiné situaci. I proto, kdyby mi zavolali třeba i tři týdny před mistrovstvím, už bych nejel.

LN Brankář Bostonu Tim Thomas nedávno překonal v NHL váš rekord v procentuální úspěšnosti. Jak jste zprávu přijal?
Člověk je vždycky rád, když drží nějaký rekord. A jestli už mě měl někdo překonat, tak jsem rád, že se to povedlo právě Timovi. V dobách jeho začátků v NHL si z něj dělali kvůli stylu podobnou legraci jako kdysi ze mě. Ten kluk se mi ale vždycky líbil. Chytal sice jinak než já, ale mrskal sebou před brankou pěkně rychle.

LN Navíc povídal, že právě vás považoval za svůj vzor...
Jeho slova mě překvapila. Přeci jen je ze Severní Ameriky, a dalo by se tedy čekat, že hledá vzory spíše ve své zemi. O to víc ale bylo tohle čtení příjemnější.

LN Vladimír Růžička prozradil, že by rád zkusil trenérské štěstí v NHL. Myslíte si, že by tam měl šanci prosadit se?
Vláďa musí mít především jasno, jestli se chce stát vynikajícím trenérem s touhou vyhrát Stanley Cup, anebo tam půjde s tím, že to jen zkusí a pak se uvidí. Pakliže by zvolil druhou variantu, tak je to od začátku špatně.

LN V březnu jste v Buffalu vhazoval čestné buly a v hale vám připravilo ovace vestoje 20 tisíc lidí. Čekal jste tak působivé chvíle?
Potlesk jsem čekal, ale tohle... Bylo to prostě krásný. Nejvíc mě ale potěšilo, že na střídačkách povstali i hráči s trenéry a taky mně tleskali.

LN V Buffalu ale zatím u stropu haly nevisí dres s vaším číslem 39. Kdy se tak stane?
Loni mi už volali a cosi podobného naznačovali. Já ale odpovídal, že pořád chytám. Tak uvidíme.