Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Co se stalo v české kabině? Záhadné zmizení útočníka z NHL je tabu, citlivost okolností převažuje

Útočník Dominik Simon odletěl z mistrovství světa v Tampere a do úterního zápasu s Rakouskem nenastoupí. foto: ČTK

Před šokující porážkou s Rakouskem 1:2 po nájezdech se odehrál příběh, který mohl značně ovlivnit výkon českých hokejistů. Z dějiště mistrovství světa v úterý ráno odletěl útočník Dominik Simon, který údajně měl konflikt s obráncem Filipem Hronkem. „Omlouváme se, ale vzhledem k tomu, že jde o citlivou osobní věc, nemůžeme se k tomu víc vyjadřovat,“ uvedl pro média trenér Kari Jalonen.
  14:48

V Simonově případě to může být pádné zdůvodnění. Podle zdrojů iDNES.cz není jednoznačným viníkem situace a na konflikt měly vliv Simonovy osobní problémy.

„Prosíme v tomto směru i vás média, abyste respektovali naše rozhodnutí celou záležitost dále nekomentovat. Všichni hráči, kteří tady jsou, a i ti, kteří prošli tréninkovými kempy, patří do naší hokejové rodiny,“ uvedl dále Jalonen.

Dominik Simon kvůli osobním důvodům opustil reprezentaci na mistrovství světa...
Filip Hronek na mistrovství světa ve Finsku.

A dodal: „I v rodině ctíte zásadní pravidla. Tak to děláme taky. Chápeme sledovanost mistrovství světa a snahu o co největší informovanost směrem k našim fanouškům. Ale vše má své limity. Děkujeme za pochopení.“

Výsledkem tedy je, že Simon, který na mistrovství vyrazil bez kontraktu v NHL, v úterý ráno ve Finsku nasedl na letadlo a odcestoval domů.

Paradoxní je, že Hronek i Simon patří pod stejnou hráčskou agenturu, její zástupce Michal Sivek ale na dotazy nereagoval. I to dokládá citlivost situace.

Konflikty v hokejových kolektivech nepředstavují nic neobvyklého. Ví se například o tom, že loni na šampionátu měl reprezentační trenér Filip Pešán velké neshody s útočníkem Jiřím Sekáčem, který zbytek turnaje dokoukal v civilu jen jako divák.

Sváry nastávají i v extraligových kabinách. V NHL se občas hráči mezi sebou poperou na tréninku, zažil to i Tomáš Plekanec v Montrealu.

Hokejové zákonitosti velí nerozmazávat podobné spory veřejně. Vše se řeší interně. Pokud má vyústění dopad na podobu sestavy, zaobalí se rozkol nejčastěji do obecné fráze o soukromých záležitostech.

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat