Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Dřevorubec‘ Gudas o bitce a knockoutování nováčka: ‚Už mi to chybělo!‘

Sport

  12:00
PHILADELPHIA - Opět všem rázně připomněl, že je zde. Český řízný obránce Radko Gudas z Philadelphie se ve čtvrtečním vítězném duelu s Buffalem stihl dvakrát poprat, v závěru už relativně poklidně dohrávaného duelu sroloval k zemi nováčka Daniela Cattenacciho.

Radko Gudas proti Buffalu řádil. foto: ČTK/AP

O Gudasově zákroku se v NHL bude ještě nějakou chvíli mluvit. Catenacciho poslal ostře na led ve chvíli, kdy jel s hlavou dole středním pásmem a bojoval o puk s dalším soupeřem. Střet, který byl hodně na hraně, vyústil ve rvačku s Jakem McCabem a ve vyloučení českého beka do konce zápasu.

A hokejisté Buffala byli hodně rozzlobení. Útočník Marcus Foligno českého beka na twitteru nazval idiotem.

Hokejista Radko Gudas se připravuje na nadcházející sezonu NHL.
Philadelphia Flyers' Radko Gudas (3) and Buffalo Sabres' Marcus Foligno (82)...

Podle nejnovějších informací se však disciplinárka na centrále NHL v New Yorku zákrokem zabývat nebude a Gudas tak trestu unikne.

Gudasovy excesy v této sezoně

24. říjen 2015: Gudas si počíhal na Stalberga z Rangers, kterého trefil do ramene a do hlavy. Za zákrok nebyl vyloučen ani dodatečně suspendován.

1. prosinec 2015: Zlost českého beka odnesl Zibanejad z Ottawy. Hned po buly se dostal k puku a chtěl vystřelit, když na něj skočil rozlícený Gudas a loktem ho srazil k zemi. Dostal trest na tři zápasy.

2. únor 2016: Gudas sestřelil Lessia z Montrealu. Hit mířil na kolena soupeře, za což byl český bek vyloučen do konce utkání. Asistent kapitána soupeře Subban ho následně zkritizoval v médiích.

11. únor 2016: Obránce Flyers srazil nováčka Catenacciho z Buffala hitem do hlavy. Podle všeho neporušil pravidla, protože soupeř byl skloněný, šlo každopádně o značně nevybíravý a zbytečný zákrok.

„Nemyslím si, že to bylo něco hrozného a že bych za to měl dostat pět plus do konce,“ tvrdí Gudas v rozhovoru pro iDNES.cz.

Jak jste situaci viděl vy?
Kluk měl hlavu dole a já si nemyslím, že bych ho trefil nějak do hlavy. Rozhodčí to posoudili jinak. Nedá se nic dělat, ale kluci to ubránili a vyhráli jsme.

V prosinci jste dostal od disciplinární komise NHL třízápasový trest, začátkem února řešila váš další hit. Neměl jste obavy, že teď dostanete znovu distanc?
Neřekl bych, že to bylo něco tak hrozného. Dívali jsme se na to ještě v opakovaném záběru a nemyslím si, že by to mělo vyvolat pozornost ligy.

V zápase s Buffalem jste se popral už ve druhé třetině s útočníkem Folignem. Jak se to semlelo?
Já jsem ho netrefil, jen jsem ho trošku škrtl. A on tam hned přijel, krosčekoval mě na led a jak jsem se zvedal, tak už bylo jasné, že se něco stane. Počítal jsem s tím, to je prostě hokej.

Foligno má docela dlouhé ruce a velký dosah. S takovými hráči je to těžké, nebo ne?
Já už jsem se s ním porval jednou. Ale ono to bylo těžké hlavně proto, že když jsem se zvedal ledu, tak mě hned chytil. Já jsem si ho chytl blbě, držel jsem ho za záda a těžko jsem se na něj dostával. I tak myslím, že to docela stálo za to a jsem rád, že jsem se letos mohl konečně taky poprat.

Chyběla vám pořádná rvačka?
Ne úplně chyběla, bylo to takové... Ale jo, chybělo mi to.

V této sezoně vám přibývají bodyčeky, strkanice se soupeři a teď i rvačky. Berete to tak, že si v NHL budujete identitu?
Myslím, že za těch pár let kluci tady už vědí, že jsem na ledě a že si musí dávat pozor. I když někteří mladí to asi ještě nevědí, jak bylo vidět tentokrát. Bohužel se to občas stává.

Spousta hráčů se do vás naváží mimo led. Teď Foligno, předtím třeba P.K. Subban z Montrealu. Co na to říkáte?
Jo, se Subbanem je to furt něco. On je hodně mediální, já až takový nejsem. Spíš jen když se mě novináři zeptají, že slyšeli, že padlo to a to, co na to říkám. Většinou k tomu nemám co říct, abych někoho postrkoval mimo led, na to moc nejsem. My si to vyříkáme pak na ledě.

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat